út 4.6.2019
A-tým

Další nováček v kádru: Milan Lalkovič

Po Tomáši Smolovi Baník získal dalšího nového hráče. Vedení klubu uzavřelo jednání s šestadvacetiletým slovenským krajním záložníkem Milanem Lalkovičem, který podepsal kontrakt do 31. prosince 2020 s opcí.

Rychlostně i technicky vybavený rodák z Košic v minulosti strávil i čtyři roky v Chelsea, ale do Ostravy přichází po sedmiměsičním angažmá v Sigmě Olomouc s úkolem zvednout konkurenceschopnost v sestavě.

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýši konkurenci v kádru. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že je nutné kádr rozšířit a zvýšit v něm konkurenceschopnost,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Milan Lalkovič má letité zkušenosti s anglickým fotbalem, ale nastupoval také v Nizozemsku, Portugalsku a Skotsku. Je zajímavé, že smlouvu s Chelsea uzavřel už jako čtrnáctiletý a pak s londýnskou devatenáctkou také vyhrál FA Cup.

„Vím o tom, že Baník mě sledoval v některých zápasech a jsem za tuhle nabídku vděčný. Udělali hodně pro můj příchod a já si toho vážím. Těším se na novou výzvu, spoluhráče a hlavně fanoušky. Baník je velká značka,“ řekl Milan Lalkovič.

24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
8
Jaroslav
Harušťák
66
Denis
Granečný
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
13
Roman
Potočný
30
Viktor
Budinský
18
Tomáš
Zajíc