út 4.6.2019
A-tým

Další nováček v kádru: Milan Lalkovič

Po Tomáši Smolovi Baník získal dalšího nového hráče. Vedení klubu uzavřelo jednání s šestadvacetiletým slovenským krajním záložníkem Milanem Lalkovičem, který podepsal kontrakt do 31. prosince 2020 s opcí.

Rychlostně i technicky vybavený rodák z Košic v minulosti strávil i čtyři roky v Chelsea, ale do Ostravy přichází po sedmiměsičním angažmá v Sigmě Olomouc s úkolem zvednout konkurenceschopnost v sestavě.

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýši konkurenci v kádru. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že je nutné kádr rozšířit a zvýšit v něm konkurenceschopnost,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Milan Lalkovič má letité zkušenosti s anglickým fotbalem, ale nastupoval také v Nizozemsku, Portugalsku a Skotsku. Je zajímavé, že smlouvu s Chelsea uzavřel už jako čtrnáctiletý a pak s londýnskou devatenáctkou také vyhrál FA Cup.

„Vím o tom, že Baník mě sledoval v některých zápasech a jsem za tuhle nabídku vděčný. Udělali hodně pro můj příchod a já si toho vážím. Těším se na novou výzvu, spoluhráče a hlavně fanoušky. Baník je velká značka,“ řekl Milan Lalkovič.

5
Jiří
Boula
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
96
Eneo
Bitri
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
14
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
30
Jiří
Letáček
8
Srdjan
Plavšić
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych