út 4.6.2019
A-tým

Další nováček v kádru: Milan Lalkovič

Po Tomáši Smolovi Baník získal dalšího nového hráče. Vedení klubu uzavřelo jednání s šestadvacetiletým slovenským krajním záložníkem Milanem Lalkovičem, který podepsal kontrakt do 31. prosince 2020 s opcí.

Rychlostně i technicky vybavený rodák z Košic v minulosti strávil i čtyři roky v Chelsea, ale do Ostravy přichází po sedmiměsičním angažmá v Sigmě Olomouc s úkolem zvednout konkurenceschopnost v sestavě.

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýši konkurenci v kádru. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že je nutné kádr rozšířit a zvýšit v něm konkurenceschopnost,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Milan Lalkovič má letité zkušenosti s anglickým fotbalem, ale nastupoval také v Nizozemsku, Portugalsku a Skotsku. Je zajímavé, že smlouvu s Chelsea uzavřel už jako čtrnáctiletý a pak s londýnskou devatenáctkou také vyhrál FA Cup.

„Vím o tom, že Baník mě sledoval v některých zápasech a jsem za tuhle nabídku vděčný. Udělali hodně pro můj příchod a já si toho vážím. Těším se na novou výzvu, spoluhráče a hlavně fanoušky. Baník je velká značka,“ řekl Milan Lalkovič.

7
Karel
Pojezný
1
Martin
Hrubý
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
20
Jakub
Pokorný
33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman
4
Martin
Chlumecký
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal