út 4.6.2019
A-tým

Další nováček v kádru: Milan Lalkovič

Po Tomáši Smolovi Baník získal dalšího nového hráče. Vedení klubu uzavřelo jednání s šestadvacetiletým slovenským krajním záložníkem Milanem Lalkovičem, který podepsal kontrakt do 31. prosince 2020 s opcí.

Rychlostně i technicky vybavený rodák z Košic v minulosti strávil i čtyři roky v Chelsea, ale do Ostravy přichází po sedmiměsičním angažmá v Sigmě Olomouc s úkolem zvednout konkurenceschopnost v sestavě.

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýši konkurenci v kádru. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že je nutné kádr rozšířit a zvýšit v něm konkurenceschopnost,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Milan Lalkovič má letité zkušenosti s anglickým fotbalem, ale nastupoval také v Nizozemsku, Portugalsku a Skotsku. Je zajímavé, že smlouvu s Chelsea uzavřel už jako čtrnáctiletý a pak s londýnskou devatenáctkou také vyhrál FA Cup.

„Vím o tom, že Baník mě sledoval v některých zápasech a jsem za tuhle nabídku vděčný. Udělali hodně pro můj příchod a já si toho vážím. Těším se na novou výzvu, spoluhráče a hlavně fanoušky. Baník je velká značka,“ řekl Milan Lalkovič.

37
Matej
Madleňák
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
70
David
Fadairo
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
26
Filip
Blažek
99
Ladislav
Almási
30
Jiří
Letáček
32
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács