po 22.1.2018
A-tým

Čtvrtý týden: více herních prvků

Zimní příprava se překlápí do své druhé poloviny. Baník zahájil čtvrtý týden na umělé trávě v Orlové bohužel bez Dameho Diopa, který si po sobotním utkání v Žilině doléčuje zraněnou nohu.

„Nemělo by to být nic vážného. Pevně věřím, že za pár dnů bude v pořádku,“ řekl trenér Radim Kučera, který naopak na hřišti už mohl uvítat uzdravené marody Lukáše Pazderu, Martina Šindeláře i Viktora Budinského. S týmem už nepokračuje tožský stoper Hakim Ouro-Sama, který se po několikadenní zkoušce vrátil domů.

Poslední dny před nedělním odletem na soustředění do tureckého Beleku bude Kučerův soubor dělit mezi umělou trávou v Orlové a v Porubě. „V programu jsme znovu ubrali fází zaměřených na hrubou sílu, bude už méně kondičních cvičení v tělocvičně nebo posilovně. Naopak už se znovu o něco více začínáme věnovat herní složce, zařazujeme do tréninků stále více herních prvků. Takový trend samozřejmě bude pokračovat,“ nastínil Radim Kučera nejbližší program.

Před cestou do Turecka už sehraje Baník pouze jediné přípravné utkání. V sobotu ho čekají slovenské prvoligové Michalovce a o dějišti utkání prozatím nebylo rozhodnuto.

„V druhé polovině týdne má přijít vcelku výrazné oteplení, takže uvidíme. Pochopitelně se už ale hodně těšíme na Turecko, kde bychom měli mít deset dnů záruku stabilního počasí a kvalitní přírodní trávy. Tam začne ta finální fáze zimní přípravy,“ dodal Radim Kučera.

77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin