pá 14.1.2022
A-tým

Craiova odpadá, na úvod jen Lech

Podzimní lídr polské ligy Lech Poznaň jako první prověří baníkovce na soustředění v Beleku. Utkání se hraje od 17 hodin místního, a tedy 15 hodin středoevropského času.

Baník v Beleku potkala první komplikace. Z dohodnutého dvojzápasu proti Craiově a Lechu Poznaň totiž ani ne čtyřiadvacet hodin před výkopem sešlo z důvodu výskytu onemocnění covid-19 v rumunském celku, kvůli kterému Universitatea i předčasně ukončila svůj pobyt v Antalyi.

Baníkovce nepříjemná novinka zastihla po pátečním obědě. „Je to škoda. Počítali jsme s tím v našem tréninkovém plánu, že v tomto dvojzápase rozložíme devadesátiminutovou zátěž na všechny hráče. Musíme se tedy přizpůsobit nově nastalé situaci,“ řekl asistent trenéra Tomáš Galásek.

Místo dopoledního utkání tak hráči v sobotu pravděpodobně absolvují tréninkovou jednotku a večer změří síly s vedoucím týmem polské ligy.

„Jsme ve fázi, kdy od tohoto utkání nečekáme žádné zázraky, pokud jde o herní projev. Měli jsme teď deset dnů velmi intenzivních tréninků, velké zátěže. Teď pomalu zvolňujeme a začínáme nabírat herní kondici. Přes to všechno samozřejmě v utkání chceme uspět a pokusit se uhrát proti kvalitnímu soupeři dobrý výsledek. Bude to velmi dobrý test,“ řekl Tomáš Galásek.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin