st 17.1.2018
A-tým

Christophe Psyché patří Baníku

Stoper Christophe Psyché patří definitivně Baníku. Devětadvacetiletý francouzský obránce si na testech vybojoval trvalé angažmá a s vedením klubu dnes na soustředění v Kroměříži v Hotelu Octárna podepsal smlouvu do 30. června 2020.

Rodák z Clermont-Ferrand se po sobotním přípravném utkání s Trenčínem od mužstva odpojil a odletěl domů, dnes se však do Kroměříže už vrátil podepsat připravený kontrakt.

„Měli jsme ho tady deset dnů na očích v přípravě a zejména v utkání proti Trenčínu prokázal, že by mohl být platným hráčem, který si na své pozici dokáže rychlostí, důrazem i dobrou poziční hrou zjednat u soupeře respekt,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Ač rodilý Francouz, má Christophe Psyché za sebou sedm let v norských klubech. Jeho posledním klubem byl Sogndal, v jehož dresu sehrál 45 zápasů v nejvyšší soutěži a dal pět gólů. Francouzský fotbalista se od čtvrtku znovu zařadí do přípravy.

„Konečný stav příchodů to není. Pořád se jedná i o dalších jménech do zálohy a do obrany, stále je otevřený post gólmanů,“ připustil Dušan Vrťo.


Aktuální změny v kádru

Příchody: Dame Diop (Zlín), Martin Fillo (Teplice), Milan Jirásek (Bohemians 1905), Christophe Psyché (Sogndal), Matěj Helešic (návrat z hostování v Českých Budějovicích), Dominik Smékal (návrat z hostování v Senici)

Odchody: Stefan Panič (rozvázání smlouvy), Tomáš Hykel (hostování Třinec), Jean-Pierre Morgan (vypršení smlouvy)

16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
17
Muhammed
Sanneh
8
Jaroslav
Harušťák
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
21
Jiří
Klíma
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
19
David
Lischka
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský