FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Christophe Psyché patří Baníku

17.01.2018 | Redakce

Stoper Christophe Psyché patří definitivně Baníku. Devětadvacetiletý francouzský obránce si na testech vybojoval trvalé angažmá a s vedením klubu dnes na soustředění v Kroměříži v Hotelu Octárna podepsal smlouvu do 30. června 2020.

Rodák z Clermont-Ferrand se po sobotním přípravném utkání s Trenčínem od mužstva odpojil a odletěl domů, dnes se však do Kroměříže už vrátil podepsat připravený kontrakt.

„Měli jsme ho tady deset dnů na očích v přípravě a zejména v utkání proti Trenčínu prokázal, že by mohl být platným hráčem, který si na své pozici dokáže rychlostí, důrazem i dobrou poziční hrou zjednat u soupeře respekt,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Ač rodilý Francouz, má Christophe Psyché za sebou sedm let v norských klubech. Jeho posledním klubem byl Sogndal, v jehož dresu sehrál 45 zápasů v nejvyšší soutěži a dal pět gólů. Francouzský fotbalista se od čtvrtku znovu zařadí do přípravy.

„Konečný stav příchodů to není. Pořád se jedná i o dalších jménech do zálohy a do obrany, stále je otevřený post gólmanů,“ připustil Dušan Vrťo.


Aktuální změny v kádru

Příchody: Dame Diop (Zlín), Martin Fillo (Teplice), Milan Jirásek (Bohemians 1905), Christophe Psyché (Sogndal), Matěj Helešic (návrat z hostování v Českých Budějovicích), Dominik Smékal (návrat z hostování v Senici)

Odchody: Stefan Panič (rozvázání smlouvy), Tomáš Hykel (hostování Třinec), Jean-Pierre Morgan (vypršení smlouvy)

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA