FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Carlos: Na hřišti se teď cítím dobře

25.01.2017 | Redakce

V prvních dvou zimních zápasech byl k nepřehlédnutí. Brazilský útočník Dyjan Carlos De Azevedo dal gól proti Zabrze, teď další dva Karviné, a už v lednu chytil formu jako hrom. Jako by mu ani nevadila letošní drsná zima a koňské tréninkové dávky.

Jak hodnotíte druhé přípravné utkání a vysokou výhru?

Myslím, že prvních patnáct minut bylo vyrovnaných a i Karviná měla nějaké šance. Oni byli dobří na balonu, ale pak jsme je vzadu donutili udělat chybu a byl z toho můj první gól. Pak se obraz hry změnil. My jsme začali hrát lépe a přehrávat je z rychlých protiútoků. Z toho padly další dva góly do konce prvního poločasu.

Za první dva zápasy jste vstřelil tři góly a jste na hřišti hodně aktivní. Jak se cítíte po úvodní náročné části kondiční přípravy?

Tyhle dny jsou hodně tvrdé, to je fakt. Trénujeme hodně, ale potřebujeme to, ať jsme v kondici na sezonu. Zvládáme to, myslím, všichni dobře. Já musím říct, že teď se cítím na hřišti opravdu dobře. Doufám, že mi to vydrží co nejdéle.

Jak osobně snášíte tu zimu a tuhé mrazy? Je to pro vás velká nepříjemnost?

Teď už ani ne. Jasně, že doma v Brazílii je to lepší, ale já jsem v Evropě už nějakých osm roků a za tu dobu jsem si zvykl. Takže v pohodě. Snáším to celkem dobře, problém to pro mě určitě není.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA