út 9.8.2016
A-tým

Bronislav Stáňa: Zvykám si na mužstvo

I když s mužstvem odpracoval jenom několik tréninků, kouč Vlastimil Petržela ho hodil rovnou do vody. Bronislav Stáňa dostal šanci hned v premiérovém druholigovém utkání ve Znojmě, odkud do Ostravy jen několik dnů před zápasem přišel.

Když vstoupil do útrob znojemského stadionu, halasně ho zdravili všichni domácí fotbalisté až po zaměstnance. „Ne, že bych bloudil a spletl si cestu k šatnám, ale byl to rozhodně zvláštní pocit. Protože jsem ve Znojmě absolvoval skoro celou přípravu a roky jsem tu i hrával. Celkem nezvyk přijít na znojemský stadion jako soupeř. Všechny kluky navíc perfektně znám, takže to byl hodně specifický zápas,“ řekl dvaadvacetiletý krajní záložník, který byl ještě v přípravě s pěti góly nejlepším střelcem jihomoravského celku.
Teď se z jeho dynamiky, tahu a průniku po křídlech rozhodl profitovat Baník. I Bronislav Stáňa ale připustil, že jeho výkon neměl obvyklé parametry. „Celý ten přestup byl hrozně rychlý. Přišel jsem tady asi týden před ligou a chce to nějaký ten pátek, ať si na sebe více zvykneme. Obecně je to mužstvo skoro celé nové. Sám vím, že to z mé strany nebylo úplně ono, nesedlo mi to tak, jak jsem zvyklý. Ale bude to lepší. Jak říkám, chce to nějaký čas,“ řekl subtilní krajní halv.
Čemu přivykl bleskově a z hodiny na hodinu, to je podpora fanoušků. Baníkovci ve Znojmě zaplnili třetinu celkově kapacity stadionu a uchystali svým oblíbencům domácí prostředí. „Jedním slovem fantazie. Lidi jsou neuvěřitelní a patří jim dík. Věřím, že nám takhle budou pomáhat celou sezonu a společně to dotáhneme do úspěšného konce. Protože Baník se svou historií do ligy jednoznačně patří,“ prohlásil Bronislav Stáňa.

16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
17
Muhammed
Sanneh
18
Tomáš
Zajíc
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný