ne 30.7.2017
A-tým

Bronislav Stáňa: Skvělý výsledek pro psychiku

Pořádně motal brněnské beky a nakonec svou dorážkou zpečetil páteční vítězství 3:1 na půdě Zbrojovky. „Takový výsledek jsme na úvod soutěže potřebovali. Navíc myslím, že jsme si výhru zasloužili,“ řekl záložník Bronislav Stáňa.

Vám osobně utkání hodně vyšlo. Jeden gól jste dal, ale mohlo jich být asi i více.

No, možná i tři, čtyři (úsměv). Špatně jsem ty situace vyřešil. Zazlívám si hlavně tu situaci, kdy jsme se to snažil obstřelit levačkou, to byla tutovka. Štvalo mě to a říkal jsem si, aby nás ty šance nemrzely, když pak Zbrojovka vyrovnala. Cítil jsem, že jsem to měl proměnit. Nakonec jsme ten gól takový ušmudlaný dal. Nebylo to nic těžkého, jen jsem to dorazil. Ale zvládli jsme to na jedničku.

Překvapilo vás, že jste si hned v prvním utkání vypracovali tolik příležitostí?

Šancí jsme měli hodně, to je pravda. Celý tým to ale odmakal perfektně, abychom si ty šance vytvořili. Škoda, že jsme to nedotáhli do konce. Kdybychom to proměnili, mohlo být hotovo po prvním poločase a mohli jsme dohrávat mnohem klidněji. Ale odevzdali jsme suprový výkon. Šlape nám to na tréninku, povedlo se nám to převést i do zápasu. Na psychiku je to perfektní vstup do sezony. Ale jen to jen jeden zápas, musíme to potvrdit v těch dalších.

V Brně jste působil v juniorském věku. Vzpomenul jste si na to ještě před utkáním?

Ale jo, určitě. Strávil jsem tady dva roky v dorostu plus jeden rok v juniorce, ale pak jsem se vrátil do Znojma. Prohlížel jsem si, že tu vyrostla střecha nad protější tribunou, ta tu za mých let nebyla. Teď jsem se tady vrátil vlastně poprvé od mého odchodu. Určitě jsem měl motivaci tady uspět.

9
David
Buchta
8
Jaroslav
Harušťák
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
7
Ondřej
Chvěja
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný