FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bronislav Stáňa: Skvělý výsledek pro psychiku

30.07.2017 | Redakce

Pořádně motal brněnské beky a nakonec svou dorážkou zpečetil páteční vítězství 3:1 na půdě Zbrojovky. „Takový výsledek jsme na úvod soutěže potřebovali. Navíc myslím, že jsme si výhru zasloužili,“ řekl záložník Bronislav Stáňa.

Vám osobně utkání hodně vyšlo. Jeden gól jste dal, ale mohlo jich být asi i více.

No, možná i tři, čtyři (úsměv). Špatně jsem ty situace vyřešil. Zazlívám si hlavně tu situaci, kdy jsme se to snažil obstřelit levačkou, to byla tutovka. Štvalo mě to a říkal jsem si, aby nás ty šance nemrzely, když pak Zbrojovka vyrovnala. Cítil jsem, že jsem to měl proměnit. Nakonec jsme ten gól takový ušmudlaný dal. Nebylo to nic těžkého, jen jsem to dorazil. Ale zvládli jsme to na jedničku.

Překvapilo vás, že jste si hned v prvním utkání vypracovali tolik příležitostí?

Šancí jsme měli hodně, to je pravda. Celý tým to ale odmakal perfektně, abychom si ty šance vytvořili. Škoda, že jsme to nedotáhli do konce. Kdybychom to proměnili, mohlo být hotovo po prvním poločase a mohli jsme dohrávat mnohem klidněji. Ale odevzdali jsme suprový výkon. Šlape nám to na tréninku, povedlo se nám to převést i do zápasu. Na psychiku je to perfektní vstup do sezony. Ale jen to jen jeden zápas, musíme to potvrdit v těch dalších.

V Brně jste působil v juniorském věku. Vzpomenul jste si na to ještě před utkáním?

Ale jo, určitě. Strávil jsem tady dva roky v dorostu plus jeden rok v juniorce, ale pak jsem se vrátil do Znojma. Prohlížel jsem si, že tu vyrostla střecha nad protější tribunou, ta tu za mých let nebyla. Teď jsem se tady vrátil vlastně poprvé od mého odchodu. Určitě jsem měl motivaci tady uspět.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA