FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Brankář Petr Vašek prodloužil smlouvu

12.04.2017 | Redakce

Vloni v létě už málem končil s fotbalem, teď si kariéru minimálně ještě o další sezonu prodlouží. Brankář Petr Vašek se s vedením klubu dohodl na pokračování spolupráce a podepsal novou smlouvu do 30. června 2018.

Zkušený gólman, který se do Baníku loni v červnu vrátil po osmi letech, se vyprofiloval mezi klíčové postavy výběru Vlastimila Petržely. Jeho spolehlivé výkony mu vynesly ocenění i pro nejlepšího hráče Fortuna národní ligy za měsíc březen a novým kontraktem si nadělil opožděný dárek ke svým nedělním osmatřicátým narozeninám.

„V létě, kdy už jsem se chystal s chytáním končit a byl si hledat práci, by mě to asi nenapadlo, ale s fotbalem jsem už zažil hodně. Takové výkyvy mě v kariéře provází. Mám radost, že můžu být v Baníku platný a doufám, že dobře rozjetou sezonu dotáhneme v závěru soutěže do úspěšného konce,“ řekl Petr Vašek, který je s dvanácti vychytanými nulami nejlepším brankářem druhé ligy.

Jednání o nové smlouvě byla rychlá. „Petr opakovaně přesvědčuje, že i v osmatřiceti má tu nejvyšší výkonnost. Jistota na postu gólmana je pro mužstvo vždy velmi důležitá a v Petrovi máme opravdovou oporu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA