st 12.4.2017
A-tým

Brankář Petr Vašek prodloužil smlouvu

Vloni v létě už málem končil s fotbalem, teď si kariéru minimálně ještě o další sezonu prodlouží. Brankář Petr Vašek se s vedením klubu dohodl na pokračování spolupráce a podepsal novou smlouvu do 30. června 2018.

Zkušený gólman, který se do Baníku loni v červnu vrátil po osmi letech, se vyprofiloval mezi klíčové postavy výběru Vlastimila Petržely. Jeho spolehlivé výkony mu vynesly ocenění i pro nejlepšího hráče Fortuna národní ligy za měsíc březen a novým kontraktem si nadělil opožděný dárek ke svým nedělním osmatřicátým narozeninám.

„V létě, kdy už jsem se chystal s chytáním končit a byl si hledat práci, by mě to asi nenapadlo, ale s fotbalem jsem už zažil hodně. Takové výkyvy mě v kariéře provází. Mám radost, že můžu být v Baníku platný a doufám, že dobře rozjetou sezonu dotáhneme v závěru soutěže do úspěšného konce,“ řekl Petr Vašek, který je s dvanácti vychytanými nulami nejlepším brankářem druhé ligy.

Jednání o nové smlouvě byla rychlá. „Petr opakovaně přesvědčuje, že i v osmatřiceti má tu nejvyšší výkonnost. Jistota na postu gólmana je pro mužstvo vždy velmi důležitá a v Petrovi máme opravdovou oporu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma