st 12.4.2017
A-tým

Brankář Petr Vašek prodloužil smlouvu

Vloni v létě už málem končil s fotbalem, teď si kariéru minimálně ještě o další sezonu prodlouží. Brankář Petr Vašek se s vedením klubu dohodl na pokračování spolupráce a podepsal novou smlouvu do 30. června 2018.

Zkušený gólman, který se do Baníku loni v červnu vrátil po osmi letech, se vyprofiloval mezi klíčové postavy výběru Vlastimila Petržely. Jeho spolehlivé výkony mu vynesly ocenění i pro nejlepšího hráče Fortuna národní ligy za měsíc březen a novým kontraktem si nadělil opožděný dárek ke svým nedělním osmatřicátým narozeninám.

„V létě, kdy už jsem se chystal s chytáním končit a byl si hledat práci, by mě to asi nenapadlo, ale s fotbalem jsem už zažil hodně. Takové výkyvy mě v kariéře provází. Mám radost, že můžu být v Baníku platný a doufám, že dobře rozjetou sezonu dotáhneme v závěru soutěže do úspěšného konce,“ řekl Petr Vašek, který je s dvanácti vychytanými nulami nejlepším brankářem druhé ligy.

Jednání o nové smlouvě byla rychlá. „Petr opakovaně přesvědčuje, že i v osmatřiceti má tu nejvyšší výkonnost. Jistota na postu gólmana je pro mužstvo vždy velmi důležitá a v Petrovi máme opravdovou oporu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo