út 12.4.2016
Rozhovory

Bojujeme o každý bod, říká Karol Mondek

Oba sobotní góly Baníku do sítě Slovácka vzešly z autorské dílny dvojice Robert Hrubý – Karol Mondek. Subtilní slovenský záložník nabil svému spoluhráči na oba zásahy do černého a s pěti asistencemi si upevnil pozici nejlepšího nahrávače Baníku v aktuálním ročníku ligy.

"Tak u toho prvního gólu v tom bylo i kus štěstí, že se balon odrazil od jejich obránce k Hrubasovi, který to už uklidil do brány. U druhého gólu nám to ale vyšlo sehrát, jak bychom chtěli asi vždy. Viděl jsem ho, že si nabíhá, povedlo se to dát rychle za obranu a on ten můj centr perfektně trefil," řekl čtyřiadvacetiletý pravý krajní středopolař.
Rodák z Martina se výrazně zasadil o obě jarní výhry Baníku. K porážce Zlína přispěl jedním gólem, nyní dvěma přihrávkami pomohl skalpovat Slovácko. "I když ta bodová ztráta na mužstva před námi je už vysoká, jsme opravdu rádi za každý dobrý výsledek. Bojujeme za klub, po tom špatném podzimu chceme získat co nejvíce bodů. Doufám, že do konce ligy ještě nějaké bodíky posbíráme. Dokázali jsme si, že se s ligovými soupeři jsme schopni měřit jako rovný s rovným," řekl bývalý fotbalista Trenčína nebo nizozemského Apeldoornu.
Výsledek ale nepřeceňuje. Navzdory tříbodovému zisku vnímá, že ve hře Baníku je stále dost rezerv. "Občas to chce hru trochu zklidnit, podržet míč a nebláznit. My dáme gól a chceme hned dát další. Je to dáno i tím, že jsme hodně mladé mužstvo, ale na to se nechci vymlouvat. Věřím, že se to bude pomalu zlepšovat," řekl Karol Mondek.

11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
4
Martin
Chlumecký
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
30
Jiří
Letáček
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási