út 12.4.2016
Rozhovory

Bojujeme o každý bod, říká Karol Mondek

Oba sobotní góly Baníku do sítě Slovácka vzešly z autorské dílny dvojice Robert Hrubý – Karol Mondek. Subtilní slovenský záložník nabil svému spoluhráči na oba zásahy do černého a s pěti asistencemi si upevnil pozici nejlepšího nahrávače Baníku v aktuálním ročníku ligy.

"Tak u toho prvního gólu v tom bylo i kus štěstí, že se balon odrazil od jejich obránce k Hrubasovi, který to už uklidil do brány. U druhého gólu nám to ale vyšlo sehrát, jak bychom chtěli asi vždy. Viděl jsem ho, že si nabíhá, povedlo se to dát rychle za obranu a on ten můj centr perfektně trefil," řekl čtyřiadvacetiletý pravý krajní středopolař.
Rodák z Martina se výrazně zasadil o obě jarní výhry Baníku. K porážce Zlína přispěl jedním gólem, nyní dvěma přihrávkami pomohl skalpovat Slovácko. "I když ta bodová ztráta na mužstva před námi je už vysoká, jsme opravdu rádi za každý dobrý výsledek. Bojujeme za klub, po tom špatném podzimu chceme získat co nejvíce bodů. Doufám, že do konce ligy ještě nějaké bodíky posbíráme. Dokázali jsme si, že se s ligovými soupeři jsme schopni měřit jako rovný s rovným," řekl bývalý fotbalista Trenčína nebo nizozemského Apeldoornu.
Výsledek ale nepřeceňuje. Navzdory tříbodovému zisku vnímá, že ve hře Baníku je stále dost rezerv. "Občas to chce hru trochu zklidnit, podržet míč a nebláznit. My dáme gól a chceme hned dát další. Je to dáno i tím, že jsme hodně mladé mužstvo, ale na to se nechci vymlouvat. Věřím, že se to bude pomalu zlepšovat," řekl Karol Mondek.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Muhammed
Sanneh
0
Jaroslav
Svozil
0
Adam
Jánoš
0
Viktor
Budinský
0
David
Buchta
0
Radovan
Murin
0
Daniel
Tetour
0
Ondřej
Šašinka
0
Filip
Kaloč
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Patrizio
Stronati
0
Ondřej
Kukučka
0
Daniel
Holzer
0
Jakub
Drozd
0
Jan
Juroška
0
Tomáš
Zajíc
0
Jakub
Pokorný
0
Jan
Laštůvka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Gigli
Ndefe
0
Jiří
Fleišman