FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bohumil Páník: Věřím, že jedno utkání ještě sehrajeme

15.07.2018 | Redakce

Letní přípravné období finišuje, do utkání Baníku s Jabloncem zbývá už jen týden. Jak Baník Ostrava poslední týden stráví? A jak průběh tohoto týdne ovlivní neodehraná generálka s Rostovem, kterou soupeř Baníku v Rakousku neočekávaně zrušil? Zeptali jsme se trenéra Bohumila Páníka.

Trenére, je před námi poslední týden přípravy před ligovým startem. Jak jeho průběh ovlivní zrušený přípravný zápas s Rostovem na konci soustředění v Rakousku?

Ovlivní, protože bychom měli v tomto týdnu ještě jedno přípravné utkání sehrát. Což samozřejmě znamená změnu plánu. V této chvíli nevím, jestli už je vše definitivně domluveno, takže ještě nebudu o termínu a soupeři mluvit, ale věřím, že to všechno dopadne a zápas se nám dohodnout podaří.

Jak velkou komplikací pro Baník zrušený zápas s Rostovem je?

Od toho jsme profesionálové, abychom takovou situaci zvládli. Samozřejmě, že nám to neprospělo a ze strany soupeře mi to úplně fér nepřišlo, ale vymlouvat se na to v žádném případě nebudeme. Tohle musíme umět zvládnout.

Když odhlédneme od zrušeného utkání s Rostovem, jinak proběhlo soustředění podle vašich představ?

S touto výjimkou ano. Byl jsem naprosto spokojen s podmínkami, jaké jsme měli k dispozici, i s tím, jak hráči pracovali.

Splní narychlo zajištěné náhradní utkání, pokud k němu dojde, parametry generálky?

My k němu takto přistoupíme. Budu chtít od hráčů zátěžový výkon, do utkání půjde nějakých patnáct hráčů, kteří budou připadat v úvahu pro nějaký základ sestavy pro zápas s Jabloncem.

Před několika dny jste řekl, že pokud by současný kádr posílili ještě tři hráči, bylo by to super, pokud by byli dva, bylo by to velmi dobré. Platí ta věta stále?

Ano, nic bych na ní neměnil. A věřím, že budeme brzy v tomto ohledu moudřejší.

Věříte, že v plánovaném přípravném utkání některou případnou posilu vyzkoušíte?

Bude samozřejmě záležet na tom, jestli se podaří nějaký příchod do té doby dotáhnout do konce a pokud ano, kdy se takový hráč zapojí do přípravy. Ale abych odpověděl na vaši otázku, ano, věřím.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA