FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bohumil Páník: Nesmírně si těch bodů ceníme

06.12.2019 | Redakce

Bohemians 1905 v sezoně doma ještě neprohráli. To platilo do pátečního utkání s Baníkem, který po gólech Dame Diopa a Nemanji Kuzmanoviče ve Vršovicích zvítězil 2:0. “My si těch bodů nesmírně ceníme,” pochvaloval si trenér Bohumil Páník.

Jak zápas hodnotíte?

Pro nás nesmírně těžké utkání. Dostali jsme se pod tlak tím, že jsme doma minulé utkání s Opavou jenom remizovali. Věřili jsme, že tady můžeme udělat body. To bylo cílem. Začátek byl z naší strany dobrý. Bylo tam moc soubojů, nedohrávali jsme akce vepředu a dostávali jsme se pod tlak po vypadlých míčích. V první půli jsme tam přežili situaci kolem té tyče. Věděli jsme, že kdo tady dá gól, tak má šanci zvítězit. Ty statistiky tady má Bohemka dobré. Ještě tu v sezoně neprohrála a my si těch bodů nesmírně ceníme. Dokud jsme ale nedali druhý gól, tak to tam ještě lítalo. Ale tím, že jsme tam dali Procházku, jsme tlak domácích otupili a to utkání jsme už s přehledem dohráli.

Je to pro vás cenné i tom smyslu, že Baník venku vyhrál poprvé od utkání v Opavě v srpnu?

Já se na to takhle nedívám. Dívám se na výkon. My jsme hráli výborně i v Teplicích, kde jsme mohli vyhrát. Dneska je to nějaké vyústění snahy. My jsme hráli v ofenzivním rozestavení. Dali jsme gól a pak jsme si tu hru mohli režírovat a dohrát. Chtěli jsme se dostat na nulu. S Opavou jsme spadli na minus tři, dneska jsme na nule. Čeká nás Sparta. Když jsme porazili Slavii, proč bychom nemohli porazit Spartu.

Jak jste byl spokojen s výkonem Nemanji Kuzmanoviče, který dnes nastoupil v útoku?

Dneska nám chyběl vykartovaný Smola, což je typický útočník. I proto dnes Kuzmanovič nastoupil na postu deset, což je pro něj asi ideální pozice. Dál gól, podílel se prvním. I když to nebylo bez chyb, a některé útoky mohl podržet líp a víc. Ale bylo to pro něj těžké, protože Bohemka je silná a odolná v soubojích. Ale dal důležitý druhý gól, který rozhodl o výsledku.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA