FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Bohumil Páník: Je to tu pro nás velká škola

03.07.2019 | Redakce

Baník je na soustředění v Rakousku prozatím neporažen. Remizoval s účastníky Evropské ligy MOL Vidi a Osijekem 1:1, zdolal ruskou Samaru 1:0. „Tyhle zápasy jsou pro nás velká škola,“ pochvaloval si trenér Bohumil Páník.

Baník se v úterý natahoval po výhře i proti chorvatskému Osijeku. Jenže dvě minuty před koncem po standardní situaci inkasoval.

„Osijek nám ukázal kvalitu, byl to takový typický balkánský tým. Hlavně ve druhé půli se dostávali do hry přes středové hráče. Po vystřídání hru natempovali a my jsme byli všude o krůček později. Taky měli brankové situace a remíza je zasloužená, i když my jsme je mohli potrestat z brejků za stavu 1:0. Bohužel jsme je nevyužili,“ vrátil se kouč k úterní konfrontaci s třetím týmem chorvatské ligy.

„Soupeř byl poctivý dozadu. Prostory dokázal zavírat. Jsou to těžká utkání. Ti hráči takových týmů jako Osijek jsou vyspělí, rychlostní, technicky velice dobří. Pro nás to je velká škola,“ upozornil ostravský trenér.

Potěšilo ho, že Baník do hry dostával prvky, které se ve Štýrsku snažil zdokonalit. „Měli jsme větší odvahu držet míč při rozehrávce. Lepší nabídku. Místy fungovalo spuštění vysokého forčekingu a přechod do presinku. Vlivem únavy už to pak samozřejmě nejde tak kvalitně spouštět, ale objevovalo se to tam. Jsem spokojený. Soupeř byl výborný, to nám stoprocentně pomůže v dalších zápasech sezony,“ prohlásil Bohumil Páník.

Kemp ve Wenigzellu finišuje. Po tropech v úvodních dnech se i teploty vrátily do letního normálu, v úterý večer dokonce mohutně sprchlo. V příjemném počasí baníkovci pracují hlavně na koncovce.

„Klid v koncovce, uklidit to tam. Pořád to máme v tréninku. Tisíckrát opakovaná věc se vám dostane do hlavy, hráč je schopen to pak řešit. Pořád se to musí opakovat,“ vysvětlil Bohumil Páník.

Poslední zápas sehrají jeho svěřenci v pátek proti Austrii Vídeň.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA