po 26.10.2015
Aktuální zprávy

Blahopřáli jsme osobnostem Baníku

Bylo nám ctí před sobotním ligovým utkání proti Příbrami na Městském stadionu poblahopřát dvěma významným osobnostem Baníku k životnímu jubileu. Památeční dres a milou pozornost k 50. narozeninám převzal bývalý vynikající obránce Dušan Vrťo a také manažer Vladimír Janoško.

Přímo na hrací ploše jim za klub blahopřál sportovní poradce Václav Daněk a za současný tým kapitán Jiří Pavlenka. Dušan Vrťo, který padesátiny oslaví 29. října, jakožto výborný obránce v dresu Baníku odehrál celkem 185 ligových zápasů a vstřelil pět branek. Za baníkovské mužstvo poprvé nastoupil v sezóně 1983/84, poté patřil mezi hlavní opory v letech 1986 až 1992 a ještě v závěru kariéry od roku 1996 do roku 1999. Čtyři sezóny však strávil také ve skotském Dundee FC. Po skončení hráčské kariéry se dal na trenérskou dráhu a v Baníku vedl týmy mladších i starších dorostenců, juniorů a v sezóně 2004/2005 byl také asistentem u ligového áčka. V současnosti působí jako sportovní manažer ve slovenské Senici, která jej pro vrcholový fotbal vychovala. Bývalým hráčem Baníku je také jeho syn Tomáš. 

Stejně jako Dušanu Vrťovi přejeme všechno nejlepší, mnoho radosti, štěstí a pohody ve fotbalovém i osobním životě také Vladimíru Janoškovi, který padesáté narozeniny oslavil 14. září. Pan Janoško je bývalým mládežnickým hráčem Baníku, který posléze na Bazalech řadu let působil jako sekretář mládeže i klubu a také byl členem představenstva. V důležité a velmi přínosné práci pro rozvoj fotbalu i ve spolupráci s Baníkem dál pokračuje na úrovni Moravskoslezského krajského fotbalového svazu, jehož je sekretářem.

15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
2
Muhamed
Tijani
7
Martin
Fillo
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka