FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Béčko zahájilo přípravu na sezonu

03.07.2019 | Redakce

Přípravu na novou sezonu zahájilo také béčko Baníku. Rezerva se po sedmi letech v juniorské lize vrací do Moravskoslezské ligy, do které o prvním srpnovém víkendu vstoupí v Novém Městě na Moravě.

Aktuální kádr trenéra Daniela Tchuře čítá dvacet hráčů. Na úvodním srazu se hlásily i dvě posily: třicetiletý kanonýr třetiligových Petřkovic Radovan Lokša a pětadvacetiletý defenzivní záložník Martin Foltýn, který se do Baníku po několika sezonách vrací z Hlučína.

„O oba kluky jsem hodně stál. Oba tuhle soutěž velice dobře znají, mají už něco za sebou. Potřebovali jsme náš mladý kádr doplnit o zkušenost i kvalitu, což tihle dva hráči jednoznačně splňují,“ vysvětlil Daniel Tchuř, kterému se z hostování ve Vítkovicích, resp. Frýdku-Místku do kádru vrátili například i Martin Macej či Tomáš Hykel.

Baník dotahuje ještě příchod dalších dvou hráčů, kteří by měli spoluvytvořit zkušenou osu mužstva, na níž by se měli nabalit mladí odchovanci a talenti. „MSFL startuje o dva až tři týdny později než to bývalo u juniorské ligy. Přípravu na rozdíl od minulých sezon máme tedy o něco delší a věřím, že si to v rámci možností sedne,“ podotkl Daniel Tchuř.


Aktuální kádr:

Murin, Zouhar - Dolba, Hasala, Mooc, Urban, Ptáček, Russmann, Lehnert, Bolf, Foltýn, Žák, Smékal, Buchta, Zajíček, Pak, Krakovčík, Raab, Lokša, Hykel, Macej.


Program přípravy:

6. července: Baník B – Baník U19 (10:00, Dolní Benešov)

13. července: Baník B – Petřkovice (10:00, Háj ve Slezsku)

17. července: Třinec – Baník B (17:00, Smilovice)

20. července: Baník B – Hlučín

27. července: Baník B – Heřmanice

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA