st 15.7.2020
Juniorka aktuality

Béčko v přátelském utkání přehrálo Uničov

Ani ve druhém letním přátelském utkání juniorka Baníku nezaváhala. V rámci svého soustředění ve Smilovicích na místním trávníku zdolala třetiligového konkurenta z Uničova 4:2.

Baníkovce poslal do vedení přízemní trefou z přímého volného kopu Mooc. To běžela 23. minuta. Pak ale uničovský Komenda předskočil na malém vápně obránce a hlavou ve 37. minutě vyrovnal.

Byť to bylo nedlouho před půlí, v přestávce už Baník vedl o dva góly. Ve 41. minutě se blýskl zpoza vápna výstavní trefou do šibenice Kostka a v posledních sekundách prvního poločasu zužitkoval Moocův průnik přesnou dorážkou na vzdálenější tyči Barkov.

Možnosti měli baníkovci i ve druhé půli, ale ujala se pouze jediná. Rychlý brejk a přihrávku zprava zakončil sedm minut před koncem z první Zajíček. Soupeř už pak snížil z penalty Ambrozkem na konečných 2:4.

Baník B - Uničov 4:2 (3:1)

Branky: 23. Mooc, 41. Kostka, 45. Barkov, 83. Zajíček – 37. Komenda, 87. Ambrozek z penalty.

Baník B: Murin (46. Jílovec) – Zálešák (46. Hykel), Blahuta (46. Hasala), Tamajka, Kostka (46. Fulnek) – Urban (46. Jaroň), Foltyn, Mooc (46. Kulig), Heller – Barkov (46. Raab), Lokša (46. Zajíček).

Uničov: Kalina – Vasiljev, Kraisel, Kasal, Múčka, Bača, Ambrozek, Vichta, Svoboda, Krč, Komenda. Střídali: Vejvoda, Purzitidis, Kamas.