út 22.6.2021
Juniorka aktuality

Béčko už také trénuje

Do letní přípravy se už vrhlo také třetiligové béčko. Svěřenci trenérského týmu Tomáš Hejdušek, Ivo Staš, Michal Daněk se budou na nadcházející ročník MSFL připravovat v domácím prostředí a v posledním týdnu vyrazí doladit herní formu na soustředění do Smilovic.

Mužstvo prošlo v pauze omlazovací kúrou. Z hostování se vrátili brankář Lumír Číž (Jihlava) a Samuel Kulig (Vyšehrad), trenéři si do kádru vytáhli z dorostu Davida Stokláska, Dominika Holaně a Zdeňka Říhu, novou tváří je osmnáctiletý slovenský útočník Christián Veliký (na snímku pod článkem), který rok působil i v mládežnických strukturách West Hamu, a na testech je v Baníku sedmnáctiletý polský záložník Michal Góral.

"Omladili jsme to, vzali jsme některé kluky z dorostu, aby si už zvykali na mužský fotbal. Třetí liga je pro tenhle účel ideální. Musím říct, že ročníky 2002 a 2003 jsou šikovné, pracuje se s nimi velmi dobře, ti kluci jsou pracovití," řekl Tomáš Hejdušek. 

Na soupisce momentálně schází Aleš Mooc, který trénuje s druholigovým Třincem, na hostování do třetiligového MFK Frýdek-Místek mají namířeno Michael Gergela, Timofej Barkov a Jakub Tamajka, odešli také Dominik Martišiak a Radovan Lokša, který posílí Hlučín.

"Radovan tady udělal opravdu velký kus práce, jak na hřišti, tak v kabině. Na rovinu jsme mu řekli, že by ale už nedostával takovou minutáž, protože potřebujeme co nejvíce dostávat do hry mladé kluky. On má stále ještě velkou chuť do fotbalu, proto od nás dostal zelenou k odchodu do Hlučína. Rozešli jsme se férově, přejeme mu hodně štěstí," řekl Tomáš Hejdušek.


Aktuální kádr:

Lumír Číž, Ladislav Kovařík, Dominik Matěj – Roman Zálešák, Filip Zouhar, Jarmil Blahuta, Samuel Kulig, David Stoklásek, Jan Fulnek, Sebastian Boháč, Dominik Holaň, Jan Martiník, Petr Jaroň, Zdeněk Říha, Daniel Smékal, Christián Veliký, Filip Sotorník, Michal Góral


Program přípravy:

sobota 26. června: Hlubina – Baník B (16:00)

pátek 9. července: Baník B – Uničov (17:30, Kravaře)

úterý 13. července: Karviná - Baník B (11:00, Bažantnice)

25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
4
Martin
Chlumecký
23
Jaroslav
Svozil
7
Šimon
Falta
50
Ubong
Ekpai
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
39
Dominik
Janošek
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
10
Matěj
Šín