FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Béčko má domácí premiéru: Proti Blansku

10.08.2019 | Redakce

Z prvního utkání sezony hraného v Novém Městě na Moravě přivezli bod. V neděli čeká fotbalisty Baníku Ostrava B domácí premiéra v MSFL. Soupeřem bude tým Blanska. Baník věří, že z utkání, které má výkop 11. srpna v 10.15 v Markvartovicích, vytěží všechny tři body.

"Těšíme se. Je to první zápas doma. Navíc ve fázi, kdy je MSFL pořád v úvodní části a defacto začínáme. Všichni jsme natěšení a myslíme si, že také fanoušci. Takže motivace je dost," řekl před nedělním domácím zápasem Daniel Tchuř, trenér Baníku Ostrava B. 

První zápas, který Baník v letošním ročníku MSFL odehrál, nedopadl špatně. Remíza na půdě Vrchoviny má svou hodnotu. "Ale pokud chceme doma nad Blanskem vyhrát, bude to chtít výkon vylepšit. Přidat do něj více fotbalovosti. A vylepšit produktivitu, protože koncovka nás trápí. Do šancí se dostat umíme, ale s proměňováním máme trochu problém," pravil Daniel Tchuř, jenž věří, že se v Markvartovicích sejde hodně fanoušků. "Cítili jsme jejich zájem už v průběhu přípravy," podotkl trenér baníkovské rezervy.

Blansko je v MSFL nováčkem. To však není naprosto důvod k jakémukoliv podcenění. "V divizi si Blansko počínalo naprosto suverénně a rozhodně svou kvalitou do MSFL patří. Hned v prvním kole navíc získalo Blansko tři body v utkání s Vyškovem, takže nikdo nepochybuje o tom, že nás čeká těžký zápas," poznamenal Daniel Tchuř. "Budeme chtít potvrdit dobrý vstup a vybojovat všechny tři body," ujistil trenér Baníku B. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA