pá 24.7.2020
Juniorka aktuality

Béčko čeká příprava v Heřmanicích

Zatímco A-tým Baníku se ke svému návratu do přípravného procesu stále jen chystá, třetiligová rezerva už má za sebou čtyři přípravné duely a těší se se na pátý. V sobotu v 16:30 hodin si béčko Baníku zahraje v Heřmanicích.

V dosavadních čtyřech zápasech si B-tým Baníku vedl vždy dobře a všechna utkání s náskokem vyhrál. 

"To ale není nic, kvůli čemu bychom měl předčasně jásat, hrajeme se soupeři z nižších soutěží, takže ani jiné výsledky neočekávám. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom se mohli konfrontovat také s kvalitnějšími týmy, třeba z druhé ligy, ale vzhledem k tomu, jak a kdy se letos profesionální soutěže dohrávaly, bylo prakticky nemožné nějaký takový přípravný zápas dojednat," řekl Daniel Tchuř, trenér B-týmu Baníku.

"Ale svůj význam ty zápasy mají, proto jsem rád, že pokračujeme v sobotu v Heřmanicích. Vidíme kluky v akci, hodnotíme si jejich přístup nejen k tréninku, ale i k zápasům, to jsou užitečné poznatky, když pominu fakt, že hráči jsou v potřebném zápasovém zatížení," poznamenal Daniel Tchuř.

Jeho kádr doznal určitých změn. "Do tréninkového procesu se přidali někteří mladí kluci ročníku 01 a 02. Jsou to kluci, pro které už nemělo smysl pokračovat v devatenáctce, protože už si musí intenzivně zvykat na dospělý fotbal, na vlastní kůži pocítit, na čem musí zapracovat, aby se se silovějším pojetím fotbalu dokázali vyrovnat a prosadit se v něm," řekl trenér, jenž si je dobře vědom, že má nyní v týmu několik mladých nadějí Baníku, na jejichž budoucnost klub spoléhá. 

"Ano jsou tu kluci jako Jakub Tamajka, Vojta Wojatschke, Samuel Kulig, Marek Kostka, Timofej Barkov, Petr Jaroň a další, ale platí, co jsem řekl před chvílí. Talent nestačí. Každý z těch kluků musí pochopit, jak k práci přistoupit a že nic v jejich vývoji není hotovo. Naopak. Teď mají před sebou hodně práce, aby přechod do dospělého fotbalu zvládli co nejlépe. Chci v jejich práci vidět, maximální snahu, zaujetí a vášeň, bez toho to nepůjde," pokračoval trenér Baníku B. 

A v podobném tónu pokračoval, když měl odpovědět na otázku, jaký cíl si B-tým před novou sezonou, jejíž start se zvolna blíží, stanoví: "Ten primární cíl je stále stejný. Vychovat co nejvíce hráčů pro profesionální fotbal, nejlépe pro A-tým Baníku." 

30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš