ne 28.1.2024
Aktuální zprávy

Baňky v přípravě zdolaly Žilinu

Vítězstvím 6:1 skončilo další přípravné utkání ženského týmu Baníku. Svěřenkyně trenéra Witolda Zajace si tímto způsobem poradily se slovenskou prvoligovou Žilinou.

Utkání, do něhož v poslední dvacetiminutovce naskočily i hráčky baníkovské akademie Řehová s Najvarovou, se od začátku vyvíjelo dobře pro ostravský celek. Už v 15. minutě otevřela skóre Klára Waltrová, která se po rohovém kopu prosadila hlavou.

Po půlhodině uklidila míč na zadní tyč Kateřina Fojtíková a po dalším rohovém kopu zvýšila na 3:0 Kateřina Fojtíková. Soupeř pak z brejkové akce snížil, ale ve 49. minutě vrátila Baníku třígólový náskok přesnou dorážkou Sára Korvasová, na konečných 6:1 pak upravily stav Veronika Štěpánová a Tereza Babičová.

"V utkání jsme se kladli důraz především na ofenzivní fázi. Přestože jsme šest gólů vstřelili, měli jsme ještě dost šancí na to, aby vstřelených gólů bylo víc. V efektivitě se ještě musíme posouvat," uvedl trenér Witold Zajac po utkání. "Jsem rád, že kromě Babičové dnes nastoupily do utkání další dvě hráčky z baníkovské akademie Řehová a Najvarová. Nutno říct, že to zvládly a nebály se toho," dodal trenér Baníku.

Výsledek:

Baník - Žilina 6:1 (3:1)

Branky Baníku: 15. Waltrová, 30. Fojtíková, 32. Vojtková, 49. Korvasová, 73. Štěpánová, 78. Babičová.

Baník: Zelenková (46. Matlachová) - Molková, Gaurová (46. Zomberová), Krupníková - Lachká (55. Štěpánová), Fojtíková, Kochanová (70. Najvarová), Waltrová (63. Babičová), Furiková - Korvasová (70. Řehová), Vojtková.