pá 21.10.2022
Aktuální zprávy

Baňky přivítají pražskou Spartu

Základní část 1. ligy žen vstupuje do své druhé poloviny. A to znamená, že se Baník střetne se soupeřem, na jehož půdě sezonu otevíral. Baňky přivítají pražskou Spartu. Hrát se bude v sobotu 22. října od 13 hodin v Radvanicích.

Sparta a Slavia jsou týmy, které v první lize snad s výjimkou Slovácka nemají konkurenci. Jasně vévodí tabulce a dosud ztratily body jen ve vzájemném utkání, které skončilo remízou 2:2. Je tedy zřejmé, jak kvalitní soupeř do Ostravy v sobotu dorazí.

"Víme to velmi dobře a víme také, že to v sobotu bude především test naší defenzivy. Sparta je tým, se kterým se zatím nemůžeme rovnat, to ale neznamená, že do utkání nepůjdeme s maximálním odhodláním odehrát co nejlepší možný výsledek," řekl trenér ženského týmu Baníku Vitold Zajac, který zatím plní cíl, s nímž se svým týmem do nováčkovské sezony vstoupil. A tím je záchrana. 

Baník je zatím v osmičlenné tabulce se třemi body sedmý dva body před poslední Duklou, přičemž právě poslední příčka bude znamenat sestup. A právě s Duklou se Baník doma střetne za dva týdny. "To bude klíčový duel celé sezony," dodal Vitold Zajac, jenž věří, že se mu do utkání s Duklou uzdraví pokud možno všechny hráčky, které zatím kvůli zranění chybí a v sobotu proti Spartě hrát nebudou.

Utkání se Spartou se bude hrát v sobotu od 13 hodin v Radvanicích. První vzájemný duel v Praze skončil vítězstvím Sparty 8:1.

33
Eldar
Šehić
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
96
Eneo
Bitri
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
13
Daniel
Smékal
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
17
Michal
Frydrych
26
Muhamed
Tijani
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
16
Jan
Laštůvka
8
Srdjan
Plavšić
5
Jiří
Boula