FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baňky podstoupí další tvrdý test

04.08.2020 | Redakce

Tvrdou lekci inkasovaly ženy Baníku v prvním utkání přípravy na novou sezonu. Druholigový Baník podlehl prvoligovým brněnským Horním Heršpicím 0:6. A pokračuje v tvrdé přípravě dál. Naordinoval si další těžký přípravný zápas, znovu proti týmu z první ligy, tentokrát slovenské. V neděli v 10 hodin nastoupí v Žilině proti tamnímu celku.

Zápas mezi ženami Baníku a Horních Heršpic měl baňkám kromě jiného ukázat jaký je asi momentální ligou mezi prvoligovou druholigovou společností. Jak známo, Baník chce v nadcházející sezoně dokonat postup mezi českou elitu. "A ukázalo se, že máme před sebou ještě spoustu práce, což se projevilo zejména v první půli," poznamenal trenér Milan Páleník. "Soupeř nás předčil v agresivitě a rychlosti na míči, navíc jsme se dopustili individuálních chyb v obraně a dva, možná tři góly jsme soupeři darovali zadarmo," glosoval trenér Páleník průběh prvního přípravného utkání žen v nové sezoně proti soupeři, který nejenže hraje o soutěž výš, ale soutěž mu začíná už za dva týdny, zatímco Baník se bude na svůj start ještě měsíc připravovat.

Druhá půle už byla ze strany žen Baníku přece jen lepší. "Dostali jsme se i do gólových šancí, jen nám chyběl klid v koncovce," dodal ještě Milan Páleník.

Ženy Baníku, které nyní tráví soustředění ve Valašské Bystřici, pokračují dál v programu náročných přípravných zápasů. V neděli nastoupí v Žilině proti domácímu týmu, který patří mezi přední celky slovenské ženské první ligy. "Nemá smysl vybírat si soupeře, které kvalitativně převyšujeme. Takové zápasy nás nikam neposunou. Pokud chceme boj o první ligu zvládnout, musíme být nejlepším týmem ve druhé lize, to už si žádá opravdovou kvalitu. S tou se proto musíme co nejvíce konfrontovat," poznamenal Milan Páleník.

Utkání v Žilině začíná v 10 hodin, B-tým baníkovských žen nastoupí v úterý od 17 hodin ve Valašské Bystřici proti Horní Bečvě a v neděli od 16 hodin v domácím prostředí v Hošťálkovicích proti Českému Těšínu.


Baník Ostrava - Horní Heršpice 0:6 (0:4)

Sestava Baníku: :Havrlantová - Kremserová, Weidingerová, Hrubá, Stařinská - Sehnálková, Burová, Drahníková, Vojtková-Hegrová, Kutnerová. 

Střídaly: Roháčková, Kotalová, Matějová, Vaculová, Štěpánová.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA