FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baňky doma přišly o dvougólový náskok

16.09.2019 | Redakce

Také ve druhém utkání druholigové sezony vydolovaly ženy Baníku Ostrava bod. A také tentokrát, podobně jako v prvním utkání v Praze, měly blízko ke třem. Nad Čáslaví vedly dokonce 2:0. Utkání nakonec skončilo 2:2.

Dvě dalekonosné trefy Kateřiny Vojtkové, jedna přízemní, druhá v podobě brilantně provedeného dlouhého lobu, pomohly Baníku k náskoku 2:0. Zdálo se, že Slezanky mají zápas pod kontrolou a náskok ještě zvýší. V poslední minutě prvního poločasu však střelou zblízka snížila hostující Folprechtová a zápas se změnil v drama. Čáslavský tým vycítil šanci a ve druhé půli přidal na aktivitě, nicméně fotbalistky Baníku se i tak dostaly do několika nebezpečných zakončení, z nichž mohly pojistit náskok.

Nestalo se a přišel trest. V 74. zakončila hostující Vaněčková akci svého týmu střelou do odkryté branky a srovnala stav. Snaha domácích hráček získat vedení zpět pro sebe už vyšla naprázdno, čáslavské fotbalistky bod uhájily. 

"Jsem zklamaný. Vedli jsme 2:0, zápas jsme kontrolovali a vlastní nedůsledností jsme umožnili soupeři před přestávkou snížit," uvedl Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava. "U gólu na 2:2 se dvě naše hráčky nenapojily na soupeřku a nechaly ji projít naším prostorem jako nůž máslem. Další naše snažení a dobývání už ke gólu bohužel nevedlo," konstatoval Milan Páleník. 

Baník Ostrava - FK Čáslav 2:2 (2:1)

Branky: 10. a 19. Vojtková - 45. Folprechtová, 74. Vaněčková.

Baník Ostrava: Havrlantová - Blažková, Weidingerová, Kremserová, Hlavenková - Vojtková, Sehnálková, Drahníková - Bočková (45.Klempířová), Kutnerová (70.Blahová), Hegrová (70. Matějová).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA