čt 16.6.2022
A-tým

Baníku se upsal Jan Kubala

Do Baníku přichází Jan Kubala. Dvaadvacetiletý levý krajní hráč přestupuje z italského klubu Udinese Calcio. Strany se dohodly na roční smlouvě s víceletou opcí.

Frýdecko-místecký odchovanec patří k silnému ročníku 2000, který pro Lipinu vyhrál v roce 2015 dokonce žákovský celorepublikový Nike Premier Cup. Jan Kubala patřil spolu s Tomášem Ostrákem či Michalem Fukalou k oporám tehdejšího týmu, později se probojoval i do reprezentačních výběrů U17 a U18.

„Je to hráč na levou stranu s velmi dobrými rychlostními předpoklady. Několik let strávil v kvalitním italském klubu, a i když nenastupoval za áčko, chceme s ním u nás pracovat a rozvinout jeho potenciál,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Jan Kubala už má za sebou jednu kratší, přibližně roční epizodu v dorostu Baníku mezi lety 2016 a 2017. „Část toho angažmá jsem ale byl zraněný. Baník se za tu dobu neskutečně posunul a vážím si toho, že se mi ozval. Vynasnažím se udělat vše pro to, abych byl platným členem týmu,“ řekl Jan Kubala.

Z Bazalů pak odešel do Udine a na severu Itálie prožil vyjma krátkého hostování v druholigovém Vyšehradu pět roků. Několikrát se dostal i zápasové nominace áčka Udine, ale do Serie A nikdy nenastoupil.

0
Jiří
Boula
0
Karel
Pojezný
0
Jiří
Letáček
0
Jakub
Markovič
0
Daniel
Holzer
0
Patrick
Kpozo
0
Tomáš
Rigo
0
Jiří
Klíma
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Michal
Frydrych
0
Eldar
Šehić
0
David
Lischka
0
Abdullahi
Tanko
0
Matěj
Šín
0
Filip
Kubala
0
Samuel
Grygar
0
Jan
Juroška
0
David
Buchta