st 28.12.2016
A-tým

Baníku se upsal Alexander Jakubov

Třetí zimní posilou Baníku se stal Alexander Jakubov. Pětadvacetiletý útočník a druhý nejlepší střelec podzimní části Fortuna národní ligy na Bazaly přestoupil z FK Varnsdorf a v klubu podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Nebylo to jednoduché, ale povedlo se. Přes zájem prvoligových klubů se po Robertu Hrubém Baníku upsal další hráč, který na seznamu vytypovaných posil figuroval na „pole position“. Rodák z Prahy s pestrým fotbalovým životopisem se stal na podzim stal střeleckou kometou druhé ligy – v dresu Varnsdorfu nastřílel deset gólů a z trůnu krále střelců ho až v posledním podzimním kole sesadil pětibrankový koncert olomouckého Plška. Gól dal i v říjnovém vzájemném utkání do sítě Baníku (1:1).

„Je to hráč, který se dokáže orientovat ve vápně a umí střílet góly. S koncovkou jsme na podzim měli v některých zápasech problémy. Doufáme, že své střelecké schopnosti prokáže i u nás. Povedlo se nám během prosince podepsat tři hráče, o které jsme stáli, a teď pracujeme ještě na jedné posile,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Alexander Jakubov se narodil v Praze, ale s fotbalem začínal v Košicích. Vytáhlý hrotový forvard prošel také pražskou Spartou, rakouským Hornem či slavným FC Porto, v němž jako hráč juniorky absolvoval jeden tréninkový týden i s prvním mužstvem. Pod Dušanem Vrťem působil také v Senici a v kádru ho měl ve Vlašimi i současný lodivod Baníku Vlastimil Petržela.

„Nabídek po podzimní části sezony bylo více, až jsem z toho byl překvapený. Jednání ze strany Baníku ale bylo rychlé a konkrétní, táhlo mě to sem od začátku. Baník je tradiční klub se skvělými fanoušky, bude se hrát o postup do ligy a chtěl bych k tomu pomoct. Věřím, že si ligu zahraju v dresu Baníku,“ řekl Alexander Jakubov.

6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
39
Dominik
Janošek
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
7
Šimon
Falta
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
50
Ubong
Ekpai
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
12
Radovan
Murin
4
Martin
Chlumecký