FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníku se upsal Alexander Jakubov

28.12.2016 | Redakce

Třetí zimní posilou Baníku se stal Alexander Jakubov. Pětadvacetiletý útočník a druhý nejlepší střelec podzimní části Fortuna národní ligy na Bazaly přestoupil z FK Varnsdorf a v klubu podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Nebylo to jednoduché, ale povedlo se. Přes zájem prvoligových klubů se po Robertu Hrubém Baníku upsal další hráč, který na seznamu vytypovaných posil figuroval na „pole position“. Rodák z Prahy s pestrým fotbalovým životopisem se stal na podzim stal střeleckou kometou druhé ligy – v dresu Varnsdorfu nastřílel deset gólů a z trůnu krále střelců ho až v posledním podzimním kole sesadil pětibrankový koncert olomouckého Plška. Gól dal i v říjnovém vzájemném utkání do sítě Baníku (1:1).

„Je to hráč, který se dokáže orientovat ve vápně a umí střílet góly. S koncovkou jsme na podzim měli v některých zápasech problémy. Doufáme, že své střelecké schopnosti prokáže i u nás. Povedlo se nám během prosince podepsat tři hráče, o které jsme stáli, a teď pracujeme ještě na jedné posile,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Alexander Jakubov se narodil v Praze, ale s fotbalem začínal v Košicích. Vytáhlý hrotový forvard prošel také pražskou Spartou, rakouským Hornem či slavným FC Porto, v němž jako hráč juniorky absolvoval jeden tréninkový týden i s prvním mužstvem. Pod Dušanem Vrťem působil také v Senici a v kádru ho měl ve Vlašimi i současný lodivod Baníku Vlastimil Petržela.

„Nabídek po podzimní části sezony bylo více, až jsem z toho byl překvapený. Jednání ze strany Baníku ale bylo rychlé a konkrétní, táhlo mě to sem od začátku. Baník je tradiční klub se skvělými fanoušky, bude se hrát o postup do ligy a chtěl bych k tomu pomoct. Věřím, že si ligu zahraju v dresu Baníku,“ řekl Alexander Jakubov.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA