FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovská sedmnáctka míří na RB Lipsko!

10.07.2018 | Redakce

Velmi lukrativní nabídku využije ve čtvrtek a hlavně v pátek tým FC Baník Ostrava U17. Mladí Ostravané se chystají na výlet do Lipska, kde budou moci díky pozvání domácích poznat zákulisí prestižní akademie tamního RB Lipsko, a také si v pátek proti místnímu výběru U17 zahrát.

Zkratka RB v názvu klubu oficiálně znamená RasenBallsport, jedná se však o zcela zřejmý odkaz na firmu Red Bull, která klub, vzniklý před několika lety, dotuje. „Je to přesně tak, fakticky se skutečně jedná o Red Bull Lipsko. Musím říct, že se na tu cestu velice těším,“ řekl Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku FC Baník Ostrava. „Kluky čeká obrovský zážitek. Měl jsem už možnost klub a zejména tamní akademii navštívit. A můžu směle říct, že se jedná o akademii s nejlepším vybavením v Evropě. A možná i na světě. Používají tam veškeré špičkové momentálně dostupné technologie, které se v současné době ve fotbale používat dají,“ doplnil Petr Mašlej, jenž míní, že za pozvání může Baník vděčit jednak kontaktům, které si už v Německu dokázal vytvořit, ale také výsledkům, jichž baníkovci v mládežnických kategoriích v posledním období dosáhli. „Když můžete říct, že jste porazili AC Milán, Bayern Mnichov nebo Dynamo Kyjev, to už je reklama. A stanete se tím pádem zajímavým partnerem i pro ostatní vyspělé kluby,“ uvedl ještě ředitel baníkovské mládeže.

Mladí baníkovci se do Lipska vypraví ve čtvrtek. Po příjezdu si budou moci zatrénovat, ale také si zázemí místní akademie prohlédnout. Utkání s RB Lipsko U17 se bude hrát v pátek od 11 hodin.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA