FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovci zaplnili plochu Androva stadionu

18.05.2020 | Redakce

Poslední ze série vzpomínkových streamů spustí dnes v 19.22 hodin Baník na webu fcb.cz. Fanoušci si při jeho sledování budou moci zavzpomínat na utkání v Olomouci z jara roku 2004, v němž si Baník zajistil mistrovský titul a po jehož skončení fanoušci na ploše olomouckého stadionu veleúspěch náležitě oslavili. Pro přístup ke streamu platí vstupenka z minulého záznamu utkání na Letné, kdo ji dosud nemá, může si ji zakoupit na stránkách ticketlive.cz.

Byla to bitva jako řemen. Baník hrál o titul, o který se rvala také Sparta, Sigma toužila po 2. příčce, za určitých okolností ještě mohla pomýšlet i na titul.. Na Andrově stadionu tísnilo dvanáct tisícovek diváků, víc by se jich tam toho dne sotva vešlo. Několik tisíc fans dorazilo z Ostravy. Všichni věděli: vítězství znamená titul!

Ve fantastické atmosféře rozjásá domácí fanoušky už v 5. minutě Peter Babnič. Jejich jásot ale brzy utichne, gól padl z ofsajdu. Drama pokračuje, domácí tlak nepolevuje. Sigma, pro kterou Baník vždy představoval velkého rivala, nechce v žádném případě připustit, aby Baník slavil svůj titul na jejím stadioně. Sama navíc hraje o hodně, druhé místo je reálně ve hře. Brzy vypálí na Jana Laštůvku Lubomír Reiter, mladý gólman Baníku ale spolehlivě zasahuje.

V 15. minutě nastane okamžik, který pohne dějinami. Radoslav Látal zakroutí rohový kop před branku, gólman Vaniak udělá jednu z mála chybiček, jichž se v sezoně dopustil, vyběhne pro míč, ale záhy pochopí, že se k němu nedostane, a zacouvá zpět. Už je ale pozdě na jakýkoliv zákrok. Dominantním hráčem situace je totiž René Bolf, jenž vyskočí tak vysoko, že se k němu nikdo z hráčů soupeře nedostane. A René Bolf pošle míč hlavou nekompromisně zavěsí. Baník vede 1:0 a v dramatickém utkání náskok uhájí. 

Radost, jásot a nadšení ostravských fanoušků, kteří po závěrečném hvizdu ovládnou plochu Androva stadionu, nezná mezí...

To vše si fanoušci mohou připomenout, při sledování dnešního streamu, který bude na webu Baníku spuštěn v 19.22 hodin. Vstupenky, jejichž výtěžek jde na baníkovskou mládež, si fanoušci mohou koupit zde. Pro dnešní stream platí přístupové kódy z minulého týdne, kdy jsme streamovali utkání na Spartě.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA