FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovci zahájili zimní přípravu

03.01.2019 | Redakce

Baník se po devatenácti dnech opět pustil do společné přípravy. S týmem úvodní tréninkovou dávku polykal už i srbský ofenzivní univerzál Nemanja Kuzmanovič, který do klubu přestoupil z Opavy.

Baníkovci se na prvním tréninku sešli v neúplné sestavě. Absentovali zraněný brankář Jakub Lapeš a nemocný Viktor Budinský, v příštích dnech se k týmu postupně budou připojovat Arťom Mešaninov, Dame Diop, Denis Granečný a Milan Baroš, který doléčuje drobné svalové zranění u fyzioterapeuta Pavla Koláře v Praze. Do Opavy se pak jako součást transferu Nemanji Kuzmanoviče stěhuje Bronislav Stáňa.

I proto se v kádru objevují brankář František Chmiel a Josef Celba, kteří na podzim hostovali v Petřkovicích, resp. Vítkovicích. V pondělí se bude hlásit na tréninku i stoper Oleksander Azackij, který na podzim hostoval v gruzínském Torpedu Kutaisi.

„Čeká nás tvrdá práce. První blok se budeme připravovat dvoufázově, silové, kondiční a rychlostní tréninky dopoledne v hale, odpoledne pak na hřišti. Takhle pojedeme až do příští neděle. Ve druhé fázi nás čeká Turecko, kde už budeme trénovat na kvalitní přírodní trávě,“ řekl Bohumil Páník.

První přátelský zápas mužstvo odehraje v rámci zimní Tipsport ligy v úterý v Orlové proti Prostějovu.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA