pá 8.8.2025
Aktuální zprávy

Baníkovci v širších reprezentačních výběrech

Šest položek v předběžných širších nominacích reprezentačních výběrů "A" a "U21" má v závorce uvedeno Baník Ostrava. Tři baníkovci se ocitli na seznamu reprezentačního áčka, tři jsou v širší nominaci výběru "Lvíčat". Na obou seznamech se ocitl Matěj Šín.

Reprezentační A-tým má před sebou zářijovou kvalifikaci o světový šampionát 2026 v Černé Hoře a přátelský duel se Saúdskou Arábií. "Lvíčata" budou v září usilovat o body do kvalifikace o evropské mistrovství 2027, a to doma proti Skotsku a v Gibraltaru.

Vedle Matěje Šína chová nyní naději na to, že si zahraje v reprezentaci, také další odchovanec Baníku David Buchta. Listina předběžné širší nominace ČR "A" navíc obsahuje také jméno jeho kamaráda Jiřího Bouly.

Do kvalifikačních bojů o EURO "Lvíčat" by dle předběžné širší nominace mohl v září kromě Matěje Šína zasáhnout další produkt baníkovské akademie , obránce Jiří Míček, a spolu s ním také gólman Mikuláš Kubný.

30
Dominik
Holec
15
Patrick
Kpozo
2
Marek
Havran
25
Dennis
Owusu
44
Eldar
Šehić
37
Matěj
Chaluš
17
Michal
Frydrych
20
Srdjan
Plavšić
8
Christian
Frýdek
66
Matúš
Rusnák
9
David
Buchta
77
Ladislav
Almási
11
David
Látal
95
Daniel
Holzer
4
Christ
Tiéhi
1
Viktor
Budinský
6
Karel
Pojezný
22
Tomáš
Zlatohlávek
18
David
Planka
29
Jakub
Pira
28
Filip
Kubala
55
Artur
Musák
19
David
Lischka
31
Alexander
Munksgaard
80
Ondřej
Kričfaluši
5
Jiří
Boula
21
Michal
Kohút