út 19.11.2019
Aktuální zprávy

Baníkovci v reprezentaci: tři trefy

Čitelnou gólovou stopu za sebou v aktuálním reprezentačním termínu zanechali nominovaní hráči Baníku. Třikrát se dokonce prosadili i střelecky: dvakrát skóroval Timofej Barkov, jednou Matěj Šín.

Byť neskóroval, k výbornému výsledku dopomohl i Denis Granečný, který s jednadvacítkou urval velmi cenné a důležité vítězství v Chorvatsku. Krajní záložník Baníku odehrál 78 minut, plnou minutáž si odkroutil Ondřej Šašinka, který však momentálně hostuje ve Slovácku. Lvíčata obě kvalifikační utkání vyhrála a probojovala se do čela své skupiny.

Osmnáctka na turnaji Pinatar Cup ve Španělsku odehrála tři těžká mezistátní utkání a v prvním proti Norsku řádil útočník Timofej Barkov, autor obou gólů. Do dvou zápasů zasáhl i stoper Jakub Tamajka.

Jakub Drozd odehrál v přípravě proti Dánsku 17 minut, v úterý pak s českou sedmnáctkou prohrál v Anglií 0:3.

S čtveřicí baníkovců v sestavě pak česká reprezentační šestnáctka získala skalp stejně starých Němců, co víc, o výhře 1:0 rozhodl ostravský záložník Matěj Šín. Na hřišti byli i Samuel Grygar, Ondřej Kukučka a Daniel Šmiga. Až na zraněného Kukučku se ostravské trio dostalo do hry i v odvetě.

U21

ČR – San Marino 2:0 (Granečný odehrál 5 minut)

Chorvatsko – ČR 1:2 (Granečný 78 minut)

U18

Norsko – ČR 2:2 (Barkov 90 minut a 2 góly, Tamajka 90 minut)

Belgie – ČR 3:3 (Barkov 5 minut)

Anglie – ČR 1:0 (Tamajka 90 minut, Barkov 65 minut)

U17

ČR – Dánsko 1:3 (Drozd 17 minut)

ČR - Anglie 0:3 (Drozd 90 minut)

U16

Německo – ČR 0:1 (Šín 74 minut a dal gól, Grygar 80 minut, Šmiga 19 minut, Kukučka 14 minut)

Německo – ČR 3:0 (Grygar 53 minut, Šín 27 minut, Šmiga 80 minut)