st 5.2.2020
A-tým

Baníkovci se vrátili z Malty domů

Po dvanácti dnech je Baník zpátky v Ostravě. Mužstvo se ve středu zhruba ve 14:00 přes Vídeň vrátilo domů z herního soustředění na Maltě a má posledních deset dnů, aby co možná nejoptimálněji vyladilo formu směrem k úvodnímu jarnímu utkání na Slovácku.

Přestože na Maltě Baník ze čtyř utkání vyhrál jen jednou, po tréninkové stránce pobyt ve Středomoří bezvadně klapal. Za dvanáct dnů ani jednou nepršelo a tým měl k dispozici skvěle připravené travnaté pažity v národním tréninkovém centru Maltské fotbalové federace.

“Počasí nám přálo, udělali jsme, co jsme chtěli. Chyběla tomu samozřejmě lepší tečka třeba v podobě výsledku proti Stabaeku, ale aspoň půjdeme do sezony i s pokorou. Je pořád samozřejmě plno věcí k vylepšování, musíme se zlepšit v mnoha věcech,” řekl trenér Luboš Kozel.

Baník se nyní v rámci klimatických možností pokusí co nejvíce využívat hřiště s přírodní trávou. Pokud nebude počasí vyloženě proti, mohl by tým před jarní premiérou na Slovácku trénovat v Radvanicích. 

“Ale samozřejmě bude záležet na tom, co nám umožní a dovolí počasí,” prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
66
Denis
Granečný
13
Roman
Potočný
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil