pá 4.9.2015
Aktuální zprávy

Baníkovci pomohli lvíčatům k úvodní kvalifikační výhře

Úspěšné zahájení kvalifikačních bojů o postup na ME 2017 v podání českého národního týmu do 21 let nese také podpis dvou hráčů našeho klubu. K páteční výhře Česka nad Maltou 4:1 pomohli také baníkovští odchovanci Daniel Holzer a Filip Kaša, kteří v Jablonci odehráli celé utkání.

Staronový kouč "lvíčat" Vítězslav Lavička vsadil při zápasové premiéře svého nově budovaného celku na souhru hráčů z klubu a nasadil Holzera s Kašou od prvních minut do obranné čtveřice. Podle očekávání národní tým odehrál proti Maltě utkání, v němž byla pod drobnohledem především česká ofenziva, která využila zaváhání soupeřovy defenzivy celkem třikrát v první půli a jednou po přestávce. Za stavu 4:1 pro českou reprezentaci mohl v 69. minutě přidat právě Holzer pátou branku, ale jeho střela z voleje, kdy už proti němu stál pouze maltský brankář, šla těsně vedle branky.

Další šanci zastupovat Baník na mezinárodní scéně budou mít oba hráči v úterý 8. září, kdy "lvíčata" od 17:00 nastoupí ke druhému kvalifikačnímu duelu o postup na ME 2017, a to na hřišti Lotyšska (Jelgava).

Jak hráčům našeho klubu, tak celému národního týmu přejeme vítězné pokračování jejich cesty za evropským šampionátem.