pá 2.6.2017
Aktuální zprávy

Baníkovci míří do Brna na Souboj legend

Atraktivní turnaj veteránů na kultovním brněnském místě ozdobí i Baník. V Souboji legend, jak se klání starých gard na posvátném místě brněnského fotbalu oficiálně jmenuje, vyběhne v sobotu na pažit za Lužánkami i tým vedený Václavem Svěrkošem a Markem Jankulovským.

Organizátoři v čele s brněnským patriotem Petrem Švancarou nemají malé oči a z turnaje chtějí udělat velkou červnovou atrakci pro fanoušky. Na premiérový ročník pozvali i starou gardu FC Barcelona, dále budou startovat třeba Sparta, Slavia či domácí Zbrojovka.

„Samozřejmě, že v první řadě to je zábava pro lidi, ale určitě chceme Baník předvést v dobrém světle. Určitě to může být zajímavá akce a budeme se snažit o to, aby Baník hrál důstojnou roli. I když se sestavou máme trošku problémy a není úplně jednoduché to slepit v době dovolených,“ řekl Václav Svěrkoš.

Dres Baníku by měli obléct také Tomáš Galásek, Petr Samec, Mario a Marcel Ličkovi nebo Adam Varadi. Ve hře je i účast gólmana Jana Laštůvky. „Ale jisté to není, protože možná tou dobou už bude na dovolené,“ řekl Václav Svěrkoš.

Zápasy se hrají na 1x16 minut ve formátu 5+1. Baník má v základní skupině právě další FCB, tedy FC Barcelonu, Spartu, Brno a Liberec.

21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanovič
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
33
Roman
Potočný
2
Muhamed
Tijani