FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovci míří do Brna na Souboj legend

02.06.2017 | Redakce

Atraktivní turnaj veteránů na kultovním brněnském místě ozdobí i Baník. V Souboji legend, jak se klání starých gard na posvátném místě brněnského fotbalu oficiálně jmenuje, vyběhne v sobotu na pažit za Lužánkami i tým vedený Václavem Svěrkošem a Markem Jankulovským.

Organizátoři v čele s brněnským patriotem Petrem Švancarou nemají malé oči a z turnaje chtějí udělat velkou červnovou atrakci pro fanoušky. Na premiérový ročník pozvali i starou gardu FC Barcelona, dále budou startovat třeba Sparta, Slavia či domácí Zbrojovka.

„Samozřejmě, že v první řadě to je zábava pro lidi, ale určitě chceme Baník předvést v dobrém světle. Určitě to může být zajímavá akce a budeme se snažit o to, aby Baník hrál důstojnou roli. I když se sestavou máme trošku problémy a není úplně jednoduché to slepit v době dovolených,“ řekl Václav Svěrkoš.

Dres Baníku by měli obléct také Tomáš Galásek, Petr Samec, Mario a Marcel Ličkovi nebo Adam Varadi. Ve hře je i účast gólmana Jana Laštůvky. „Ale jisté to není, protože možná tou dobou už bude na dovolené,“ řekl Václav Svěrkoš.

Zápasy se hrají na 1x16 minut ve formátu 5+1. Baník má v základní skupině právě další FCB, tedy FC Barcelonu, Spartu, Brno a Liberec.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA