FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Baníkovci dorazili do Turecka, v pondělí sehrají první zápas

20.01.2019 | Redakce

Celodenní cestování skončilo, fotbalisté Baníku úspěšně dorazili do hotelu Kamelya v turecké Antalyi. Velice hezký hotel bude přechodným domovem baníkovců až do 1. února. Slezané do té doby v Turecku sehrají čtyři přípravné zápasy. Ten první hned v pondělí ve 14 hodin místního času proti Pogoni Štětín.

Cesta z Ostravy do Antalye proběhla bez potíží. Nicméně vzdálenost se žádným kouzlem zkrátit nedá, a tak baníkovci cestovali od rána až do večera.

„Proto musíme pohlídat, aby hráči neupadli do extrémní únavy. Hned v pondělí hrajeme přípravný zápas proti Pogoni Štětín a nasadíme do něj dvacítku hráčů,“ řekl trenér Bohumil Páník. 

„Dopoledne si trochu zatrénujeme a odpoledne jdeme hrát. Po té nedělní cestě musíme dát pozor, abychom nezvyšovali riziko zranění,“ zdůraznil Bohumil Páník ještě jednou nutnost vytížení co nejvyššího počtu hráčů tak, aby žádný z nich v pondělním zápase neriskoval kvůli enormní zátěži jakoukoliv zdravotní újmu.

Trenér Baníku nicméně před prvním přípravným duelem nehledal jakékoliv alibi. „Čekají nás čtyři zápasy a všechny budeme chtít vyhrát,“ konstatoval zcela otevřeně. „Výsledky těchto zápasů jsou důležité. Když hrajete dobře a nemáte výsledky, je to špatně. A úspěchy povzbuzují. Takže budeme po hráčích žádat výkony i výsledky,“ zdůraznil Bohumil Páník.

Téměř všichni hráči, kteří do Turecka přicestovali, jsou v pořádku. „Jen Dana Holzera trápí zánět středního ucha. Takže předpokládám, že do hry zasáhne až od druhého utkání,“ řekl trenér Baníku, jenž bude podle svých slov spokojen, když jeho tým odehraje a odtrénuje připravené zápasy a tréninkové dávky v plné síle. „Proto jsme do Turecka přiletěli,“ uzavřel kouč Baníku. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA