po 20.2.2023
Aktuální zprávy

Baníkovci besedovali s žáky ZŠ Porubská

Na návštěvu mezi žáky Základní školy Porubská 832 v Ostravě – Porubě zavítali v pondělí vyslanci Baníku. V rámci projektu „Baník na školách“ přišli s dětmi porubské základní školy se sportovním zaměřením pobesedovat Filip Kaloč, Jiří Fleišman a s nimi i členka ženského týmu Baníku Kateřina Vojtková.

Baník se rozhodl prostřednictvím návštěv ostravských základní škol zintenzivnit vztah dětí z regionu k fotbalu, a především k Baníku. ZŠ Porubská je už třetí ostravskou základkou, na kterou zástupci slezského klubu v rámci projektu „Baník na školách“ zavítali. „Chceme tímto způsobem hráče Baníku ještě více přiblížit dětem a pomoci tak budovat vztah dětí k Baníku. Zároveň touto cestou zveme malé diváky do Sektoru mladého Chachara, který jsme pro malé fanoušky na stadionu vyčlenili a vzhledem k úspěchu, s jakým se tato akce setkala, v tom budeme trvale pokračovat,“ uvedl Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel Baníku Ostrava.

Žáci porubské základní školy si v rámci celé akce zasoutěžili o sto lístků do sektoru, který je určen právě malým vlajkonošům a fanouškům. Ještě předtím ale v tělocvičně ZŠ Porubská pobesedovali s dvojicí hráčů a jednou hráčkou Baníku Ostrava. „Jak byste třemi slovy charakterizoval vašeho trenéra Hapala?“ zněl jeden z dětských dotazů z pléna. „Zkušenost, klid, charakter,“ odpověděl Filip Kaloč a Jiří Fleišman přikývl.

„Kdo z hráčů, kteří už z Baníku odešli, vám nejvíce chyběl?“ ptal se další z malých tazatelů. Odpovědi se ujal znovu Filip Kaloč. „Asi byste ho všichni měli znát, byl to Milan Baroš. Když skončil, ještě dlouho bylo v kabině znát, že tam už není,“ pravil záložník Baníku

Další z otázek se týkala přátelství v kabině. „Kdo v týmu je váš nejlepší kamarád?“ zněla otázka. Filip Kaloč jmenoval Nemanju Kuzmanoviče, Jiří Fleišman označil za svého nejlepšího kamaráda v Baníku Jana Laštůvku.

Nejhlasitějších reakcí se účastníci besedy dočkali při otázce, zda je jim bližší Lionel Messi, nebo Cristiano Ronaldo. „Mám raději Messiho,“ řekl Filip Kaloč a Jiří Fleišman se k němu k velká radosti většiny publika v sále přidal. Kateřina Vojtková jmenovala druhého z obou velikánů a už dopředu věděla, s jakou se potáže. Kromě radostného zvolání se ozval také hukot z úst většiny malých účastníků besedy, která vyvrcholila autogramiádou všech tří baníkovských hostů.

„Moc se mi ta akce líbila,“ pochvalovala si Hana Petrová, ředitelka ZŠ Porubská 832, která úzce spolupracuje s porubským atletickým klubem. „Talenti táhnou a naše škola se na ty sportovní zaměřuje. I proto jsme rádi, že děti na příkladu hráčů Baníku viděli, kam je možné to ve sportu dotáhnout,“ našla si ředitelka porubské základní školy svůj pohled na věc. 

29
Ladislav
Takács
4
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
10
Matěj
Šín
15
Patrick
Kpozo
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
77
Gigli
Ndefe
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
0
Paixao da Silva
Ewerton
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma