st 14.9.2022
Aktuální zprávy

BaníkEXPO trhlo návštěvnický rekord!

Rekorní týden co do návštěvnosti má za sebou výstava BaníkEXPO, která je stále otevřena ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích. V uplynulém týdnu navštívila tuto jedinečnou expozici zhruba tisícovka návštěvníků!

Oslavy stého výročí založení Baníku jdou pomalu do úplného finále a pozvolna se blíží i okamžik, kdy své brány zavře také jedinečná výstava BaníkEXPO. "Lidé tuto skutečnost vnímají a stále více jich chce ještě výstavu BaníkEXPO navštívit, protože další taková možnost tady dlouho nebude," říká Richard Foltinek, kurátor výstavy. "Svou roli v posledním týdnu sehrála i skutečnost, že se přiblížil BANÍK100FEST a mnozí lidé spojili tuto oslavu i s návštěvou výstavy," pokračoval Richard Foltinek. 

A ještě jedno lákadlo přivábilo do prostor expozice zvýšený počet návštěvníků. Součástí expozice je nyní i originální pohár pro vítěze Ligy mistrů, který pro  fanoušky Baníku přivezl z Milána Marek Jankulovski. "Návštěvníci se u poháru velmi rádi fotografují, je to skutečně velké lákadlo. Jenom bych rád upozornil, že pohár Ligy mistrů bude na výstavě do 25. září, pak už jej budeme muset vrátit zpět do rukou AC Milán," doplnil ještě Richard Foltinek.

Výstava BaníkEXPO bude v Dolních Vítkovicích otevřena do konce měsíce října. 

30
Jiří
Letáček
25
Jiří
Fleišman
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
3
Muhammed
Sanneh
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
1
Martin
Hrubý
33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
96
Eneo
Bitri
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
26
Muhamed
Tijani
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
8
Srdjan
Plavšić
22
Filip
Kaloč
17
Michal
Frydrych