po 24.6.2019
A-tým

Baník zredukoval kádr pro Rakousko

Kádr Baníku prošel po úvodním týdnu přípravy prvním zúžením. Do kádru, který v úterý vyrazí na soustředění do Štýrska, se nevešli Jakub Šašinka, Arťom Mešaninov a Petr Breda. K týmu se znovu nepřipojí ani ukrajinský stoper Oleksander Azackij, který by měl pokračovat na hostování v Torpedu Kutaisi.

Trenér Bohumil Páník ze širšího kádru prozatím škrtl tři jména. Po prvním bloku přípravy s týmem nepokračují obránce Petr Breda, záložník Arťom Mešaninov ani útočník Jakub Šašinka.

„Momentálně probíhají jednání o jejich nejbližší budoucnosti,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

K mužstvu se po půlročním hostování v Torpedu Kutaisi nebude připojovat Oleksander Azackij. Gruzínský celek má o ukrajinského stopera znovu zájem a momentálně se vedou jednání o prodloužení hostování.


Kádr pro Rakousko:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž

Obránci: Jiří Fleišman, Matěj Helešic, Patrizio Stronati, Václav Procházka, Martin Šindelář, Jakub Pokorný, Martin Fillo, Lukáš Pazdera, Josef Celba

Záložníci: Milan Lalkovič, Denis Granečný, Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Holzer, Milan Jirásek, Robert Hrubý, Adam Jánoš, Filip Kaloč

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Dame Diop, Milan Baroš, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka

25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor