po 24.6.2019
A-tým

Baník zredukoval kádr pro Rakousko

Kádr Baníku prošel po úvodním týdnu přípravy prvním zúžením. Do kádru, který v úterý vyrazí na soustředění do Štýrska, se nevešli Jakub Šašinka, Arťom Mešaninov a Petr Breda. K týmu se znovu nepřipojí ani ukrajinský stoper Oleksander Azackij, který by měl pokračovat na hostování v Torpedu Kutaisi.

Trenér Bohumil Páník ze širšího kádru prozatím škrtl tři jména. Po prvním bloku přípravy s týmem nepokračují obránce Petr Breda, záložník Arťom Mešaninov ani útočník Jakub Šašinka.

„Momentálně probíhají jednání o jejich nejbližší budoucnosti,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

K mužstvu se po půlročním hostování v Torpedu Kutaisi nebude připojovat Oleksander Azackij. Gruzínský celek má o ukrajinského stopera znovu zájem a momentálně se vedou jednání o prodloužení hostování.


Kádr pro Rakousko:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž

Obránci: Jiří Fleišman, Matěj Helešic, Patrizio Stronati, Václav Procházka, Martin Šindelář, Jakub Pokorný, Martin Fillo, Lukáš Pazdera, Josef Celba

Záložníci: Milan Lalkovič, Denis Granečný, Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Holzer, Milan Jirásek, Robert Hrubý, Adam Jánoš, Filip Kaloč

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Dame Diop, Milan Baroš, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka

22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
7
Šimon
Falta
14
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
39
Dominik
Janošek
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
4
Martin
Chlumecký
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
50
Ubong
Ekpai
19
David
Lischka