po 24.6.2019
A-tým

Baník zredukoval kádr pro Rakousko

Kádr Baníku prošel po úvodním týdnu přípravy prvním zúžením. Do kádru, který v úterý vyrazí na soustředění do Štýrska, se nevešli Jakub Šašinka, Arťom Mešaninov a Petr Breda. K týmu se znovu nepřipojí ani ukrajinský stoper Oleksander Azackij, který by měl pokračovat na hostování v Torpedu Kutaisi.

Trenér Bohumil Páník ze širšího kádru prozatím škrtl tři jména. Po prvním bloku přípravy s týmem nepokračují obránce Petr Breda, záložník Arťom Mešaninov ani útočník Jakub Šašinka.

„Momentálně probíhají jednání o jejich nejbližší budoucnosti,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

K mužstvu se po půlročním hostování v Torpedu Kutaisi nebude připojovat Oleksander Azackij. Gruzínský celek má o ukrajinského stopera znovu zájem a momentálně se vedou jednání o prodloužení hostování.


Kádr pro Rakousko:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž

Obránci: Jiří Fleišman, Matěj Helešic, Patrizio Stronati, Václav Procházka, Martin Šindelář, Jakub Pokorný, Martin Fillo, Lukáš Pazdera, Josef Celba

Záložníci: Milan Lalkovič, Denis Granečný, Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Holzer, Milan Jirásek, Robert Hrubý, Adam Jánoš, Filip Kaloč

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Dame Diop, Milan Baroš, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka

37
Matej
Madleňák
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
35
Jakub
Markovič
4
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
30
Jiří
Letáček
28
Filip
Kubala
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
32
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
70
David
Fadairo
10
Matěj
Šín
26
Filip
Blažek
12
Tomáš
Rigo
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč