po 24.6.2019
A-tým

Baník zredukoval kádr pro Rakousko

Kádr Baníku prošel po úvodním týdnu přípravy prvním zúžením. Do kádru, který v úterý vyrazí na soustředění do Štýrska, se nevešli Jakub Šašinka, Arťom Mešaninov a Petr Breda. K týmu se znovu nepřipojí ani ukrajinský stoper Oleksander Azackij, který by měl pokračovat na hostování v Torpedu Kutaisi.

Trenér Bohumil Páník ze širšího kádru prozatím škrtl tři jména. Po prvním bloku přípravy s týmem nepokračují obránce Petr Breda, záložník Arťom Mešaninov ani útočník Jakub Šašinka.

„Momentálně probíhají jednání o jejich nejbližší budoucnosti,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

K mužstvu se po půlročním hostování v Torpedu Kutaisi nebude připojovat Oleksander Azackij. Gruzínský celek má o ukrajinského stopera znovu zájem a momentálně se vedou jednání o prodloužení hostování.


Kádr pro Rakousko:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž

Obránci: Jiří Fleišman, Matěj Helešic, Patrizio Stronati, Václav Procházka, Martin Šindelář, Jakub Pokorný, Martin Fillo, Lukáš Pazdera, Josef Celba

Záložníci: Milan Lalkovič, Denis Granečný, Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Holzer, Milan Jirásek, Robert Hrubý, Adam Jánoš, Filip Kaloč

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Dame Diop, Milan Baroš, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka

11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
14
Petr
Jaroň
3
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
26
Muhamed
Tijani
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
6
Daniel
Tetour
10
Matěj
Šín
96
Eneo
Bitri
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
8
Srdjan
Plavšić
7
Karel
Pojezný