FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník změří síly se slovenským mistrem

03.07.2018 | Redakce

Dosud nejtěžší zkoušku ze všech, které Baník v letním přípravném období zdolává, absolvují svěřenci Bohumila Páníka ve středu v Trnavě. Baníkovce přivítá ve svém domácím prostředí mistrovský Spartak, který už ladí formu na první utkání prvního předkola Ligy mistrů proti Zrinjski Mostar. Utkání Spartaku s Baníkem má 4. července na Štadionu Antona Malatinského výkop v 18 hodin.

Baník má za sebou tři letní přípravná utkání, v nichž pokaždé vyhrál a nedostal ani gól. „To samozřejmě může být určitý pozitivní signál, na druhou stranu jsme hráli se soupeři, kteří nás, až na Ružomberok, příliš neprověřili,“ vrátil se trenér Bohumil Páník k utkáním s Ružomberokem, Zlatými Moravcemi a Senicí.

V Trnavě čeká na ostravský celek tým, který už by měl být na sezonu přichystaný. Brzy totiž vstoupí do bojů o Ligu mistrů. „Zápas s námi bude pro Trnavu generálkou na pohár, takže očekávám, že proti nám nastoupí už vyladěný soupeř a navíc v sestavě, která se bude hodně podobat té pohárové, řekl Bohumil Páník.

Baník už se vrátil ze soustředění v Kroměříži, kde kromě herních kvalit nabíral i kondici. „Dvoutýdenní kondiční blok je za námi a myslím si, že mužstvo už únavu z něj dokázalo do určité míry setřepat, i když vyladěni ještě samozřejmě nejsme. Ale už si budeme moci dovolit dát některým hráčům v utkání s Trnavou větší minutáž," řekl ostravský trenér s tím, že se v sestavě Baníku ve středečním utkání znovu objeví brazilský útočník Pedrinho.  

Na přání domácího klubu se z utkání nebude pořizovat žádný internetový přenos. Vstupné na utkání stanovili domácí pořadatelé jako dobrovolné.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA