pá 3.2.2017
A-tým

Baník získal z Vlašimi Petra Bredu

Pravou stranu sestavy Baníku vyztuží Petr Breda. Třiadvacetiletý krajní bek, který dokáže alternovat i na jiných defenzivních postech, přišel na Bazaly na přestup z druholigové Vlašimi. Podepsal smlouvu do 31. prosince 2019.

Baník svým pátým transferem v zimním přestupovém oknu reaguje na zdravotní problémy Martina Suse, který od soustředění v Kroměříži laboruje s poraněným kolenem. Kdyby se jeho obtíže ukázaly být dlouhodobějšího rázu, zůstal by kouči Vlastimilu Petrželovi na pravý kraj obrany už pouze Josef Celba.

„Potřebovali jsme proto tuto pozici doplnit. Petr Breda podával ve druhé lize stabilně dobré výkony. Sledovali jsme ho delší dobu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Pro trenéra Vlastimila Petrželu znamená angažování Petra Bredy sázka na jistotu. „Měl jsem ho pod sebou ještě během mého působení ve Vlašimi. Je to dynamický a rychlý typ hráče, rychlostně velice dobře vybavený, a svou výškou navíc platný i při standardkách,“ řekl Vlastimil Petržela na adresu svého staronového svěřence, který za posledního dva a půl roku odehrál ve FNL 47 utkání a vstřelil šest gólů.

Příchodem Petra Bredy končí test srbského beka Nikoly Vučetiće. V Baníku nezůstane a vrací se zpátky do týmu FK Jagodina.

12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
7
Ondřej
Chvěja
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
66
Denis
Granečný