FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník získal z Vlašimi Petra Bredu

03.02.2017 | Redakce

Pravou stranu sestavy Baníku vyztuží Petr Breda. Třiadvacetiletý krajní bek, který dokáže alternovat i na jiných defenzivních postech, přišel na Bazaly na přestup z druholigové Vlašimi. Podepsal smlouvu do 31. prosince 2019.

Baník svým pátým transferem v zimním přestupovém oknu reaguje na zdravotní problémy Martina Suse, který od soustředění v Kroměříži laboruje s poraněným kolenem. Kdyby se jeho obtíže ukázaly být dlouhodobějšího rázu, zůstal by kouči Vlastimilu Petrželovi na pravý kraj obrany už pouze Josef Celba.

„Potřebovali jsme proto tuto pozici doplnit. Petr Breda podával ve druhé lize stabilně dobré výkony. Sledovali jsme ho delší dobu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Pro trenéra Vlastimila Petrželu znamená angažování Petra Bredy sázka na jistotu. „Měl jsem ho pod sebou ještě během mého působení ve Vlašimi. Je to dynamický a rychlý typ hráče, rychlostně velice dobře vybavený, a svou výškou navíc platný i při standardkách,“ řekl Vlastimil Petržela na adresu svého staronového svěřence, který za posledního dva a půl roku odehrál ve FNL 47 utkání a vstřelil šest gólů.

Příchodem Petra Bredy končí test srbského beka Nikoly Vučetiće. V Baníku nezůstane a vrací se zpátky do týmu FK Jagodina.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA