FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník získal z Plzně útočníka Tomáše Poznara

24.06.2017 | Redakce

Po Milanu Barošovi má Baník další posilu do ofenzívy. Z Plzně do Ostravy míří osmadvacetiletý útočník Tomáš Poznar, který bude na Bazalech působit formou ročního hostování. K týmu se připojí po víkendu na pondělním tréninku.

Zatímco Baník v sobotním dopoledni bojoval v první přípravě v Dětmarovicích s Karvinou, v zákulisí po telefonních linkách finišovala jednání o příchodu zlínského odchovance do Ostravy.

„Na všem podstatném jsme dohodnuti jak s Plzní, tak hráčem. Dnes po obědě jsem s ním mluvil a v pondělí se už bude hlásit u nás. Dohodnuti jsme na všem také s Plzní,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. „Tomáš je soubojový typ, díky své postavě dokáže být ve vápně velice nebezpečný a samozřejmě je silný v zakončení.“

Rodák a odchovanec ze Zlína má na kontě v nejvyšší soutěži 51 zápasů a 9 gólů. Střelecky nejsilnější měl poslední dvě sezony ve Zlíně před přestupem do Plzně. Nejprve třinácti góly pomohl týmu Bohumila Páníka k postupu a dalšími sedmi trefami pak mužstvo stabilizoval mezi českou elitou. Hned zkraje uplynulého ročníku skóroval dvakrát a stěhoval se do Plzně. Před třemi lety půl sezony působil i v Trnavě.

Foto: fcviktoria.cz

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA