út 4.6.2019
A-tým

Baník získal z Opavy Tomáše Smolu

Baník může ohlásit příchod první letní posily. Do klubu přestupuje nejlepší střelec Slezského FC Opava Tomáš Smola. Třicetiletý hrotový útočník podepsal v Ostravě smlouvu na dva roky.

Baník po Nemanju Kuzmanovičovi naverboval do svých řad dalšího z klíčových opavských hráčů, který výrazně přispěl k návratu SFC do elitní společnosti a v uplynulé sezoně FORTUNA:LIGY nastřílel devět gólů. Další tři navíc přidal v MOL Cupu. Vytáhlý rodák z Loun dal nabídce z Ostravy přednost před jinými zájemci z domácí soutěže.

„Pro mě je to další krok dopředu a věřím, že správná cesta. Baník se postupně vrací nahoru, klub působí po všech stránkách konsolidovaně a je tu určitě šance hrát evropské poháry, což je pro mě hodně lákavé. Doufám, že se nám bude dařit jako týmu a samozřejmě se budu snažit být co nejplatnější a dávat i góly, které se ode mě jako od útočníka očekávají,“ prohlásil Tomáš Smola.

Baník výkony Tomáše Smoly v opavském dresu sledoval dlouhodobě. „Nebyli jsme sami, kdo byl ve hře, tím více nás těší, že jsme to dotáhli. Jednání nebyla jednoduchá, ale o hráče jsme hodně stáli a věříme, že nám to splatí na hřišti,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

I majitel klubu Václav Brabec potvrdil, že Baník měl Tomáše Smolu v hledáčku řadu měsíců. „Zaujal nás už v dobách našeho druholigového působení, byl a je typem nebezpečného koncového hráče, na kterého se bylo nutné kvalitně připravit, a proto jsem rád, že se teď povedlo jeho příchod dotáhnout,“ řekl Václav Brabec.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
4
Yira
Sor
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil