út 4.6.2019
A-tým

Baník získal z Opavy Tomáše Smolu

Baník může ohlásit příchod první letní posily. Do klubu přestupuje nejlepší střelec Slezského FC Opava Tomáš Smola. Třicetiletý hrotový útočník podepsal v Ostravě smlouvu na dva roky.

Baník po Nemanju Kuzmanovičovi naverboval do svých řad dalšího z klíčových opavských hráčů, který výrazně přispěl k návratu SFC do elitní společnosti a v uplynulé sezoně FORTUNA:LIGY nastřílel devět gólů. Další tři navíc přidal v MOL Cupu. Vytáhlý rodák z Loun dal nabídce z Ostravy přednost před jinými zájemci z domácí soutěže.

„Pro mě je to další krok dopředu a věřím, že správná cesta. Baník se postupně vrací nahoru, klub působí po všech stránkách konsolidovaně a je tu určitě šance hrát evropské poháry, což je pro mě hodně lákavé. Doufám, že se nám bude dařit jako týmu a samozřejmě se budu snažit být co nejplatnější a dávat i góly, které se ode mě jako od útočníka očekávají,“ prohlásil Tomáš Smola.

Baník výkony Tomáše Smoly v opavském dresu sledoval dlouhodobě. „Nebyli jsme sami, kdo byl ve hře, tím více nás těší, že jsme to dotáhli. Jednání nebyla jednoduchá, ale o hráče jsme hodně stáli a věříme, že nám to splatí na hřišti,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

I majitel klubu Václav Brabec potvrdil, že Baník měl Tomáše Smolu v hledáčku řadu měsíců. „Zaujal nás už v dobách našeho druholigového působení, byl a je typem nebezpečného koncového hráče, na kterého se bylo nutné kvalitně připravit, a proto jsem rád, že se teď povedlo jeho příchod dotáhnout,“ řekl Václav Brabec.

11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
13
Samuel
Grygar
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
0
Paixao da Silva
Ewerton