pá 19.1.2018
A-tým

Baník získal z Mladé Boleslavi Jiřího Fleišmana

Týden defenzivních nákupů pokračuje. Po Christophu Psychém dnes vedení klubu doladilo přestup ostříleného ligového obránce Jiřího Fleišmana, kterého Baník vykoupil ze smlouvy v Mladé Boleslavi. Třiatřicetiletý zadák dnes po zdravotní prohlídce podepsal kontrakt na jeden a půl roku s opcí.

S rodákem z Mostu směřuje do Baníku ověřená prvoligová kvalita. Jiří Fleišman odehrál za Liberec a Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži 191 zápasů, a přestože je nejčastěji obsazovaný na levém okraji obrany, dokáže alternovat rovněž na pozici stopera.

„Jednání nebyla úplně jednoduchá. Vzhledem k tomu, že hráč měl stále platnou smlouvu v Mladé Boleslavi, dohadovali jsme se o výši odstupného, ale nakonec se nám povedlo najít konsenzus. Získáváme velmi kvalitního a vyzkoušeného ligového fotbalistu, který by nám měl hodně pomoct,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Jiří Fleišman byl v posledních letech u všech úspěchů Liberce: získal s ním titul, vyhrál Český pohár a odehrál za něj 28 zápasů v evropských pohárech. Pod Pavlem Vrbou si v červnu 2014 zahrál za českou reprezentaci přátelský zápas proti Rakousku. Vstřelil osm ligových gólů, shodou okolností tři z nich do sítě Baníku.

V sobotu už poprvé obleče baníkovský dres v přípravném utkání v Žilině. „Je tu veliká kvalita. Majitel klubu dělá všechno pro to, aby ligu zachránil. I my noví hráči si uvědomujeme, že do nás klub vložil nějakou důvěru, a vynasnažím se, abych ji splatil výkony na hřišti. Navíc se těším, že si zahraju před výbornými fanoušky, kteří umí udělat výbornou atmosféru,“ řekl Jiří Fleišman.

32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
3
Muhammed
Sanneh
4
Martin
Chlumecký
1
Martin
Hrubý
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
33
Eldar
Šehić
20
Jakub
Pokorný
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
11
Nemanja
Kuzmanović