FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník získal kapitána Myjavy Štefana Pekára

20.12.2016 | Redakce

Do Baníku přestupuje kanonýr a kapitán slovenské Myjavy Štefan Pekár. Osmadvacetiletý ofenzivní hráč, který v posledních třech a půl letech nasázel v barvách Spartaku 28 gólů ve slovenské lize a jeden v Evropské lize, dnes na Bazalech podepsal dvouletou smlouvu.

Štefan Pekár byl tři sezony v řadě spolehlivou gólovou značkou Spartaku Myjava – po přestupu z Ružomberoku v roce 2013 tady dal v úvodních dvou ročnících slovenské ligy po jedenácti gólech, v uplynulé sezoně přidal dalších pět branek. V podzimní části tohoto ročníku se trefil jednou, část sezony ale promarodil.

„Je to gólový hráč, což nejlépe dokazují jeho statistiky. Přál si ho i trenér Vlastimil Petržela a věříme, že Štefan se bude střelecky prosazovat také v Baníku. Nebyli jsme jediní, kdo měl o jeho služby zájem, tím více nás těší, že jsme dnes jednání dotáhli do cíle,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Štefan Pekár se v roce 2008 krátce mihl i v Mladé Boleslavi. Od roku 2009 má ke dnešnímu dni nastřádáno za Ružomberok a Myjavu 176 startů a 33 branek ve slovenské lize. V kvalifikaci Evropské ligy dal letos v červenci jeden gól i do sítě Admiry Wacker, ale Myjava nakonec těsně vypadla po výsledcích 1:1 a 2:3.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA