út 20.12.2016
A-tým

Baník získal kapitána Myjavy Štefana Pekára

Do Baníku přestupuje kanonýr a kapitán slovenské Myjavy Štefan Pekár. Osmadvacetiletý ofenzivní hráč, který v posledních třech a půl letech nasázel v barvách Spartaku 28 gólů ve slovenské lize a jeden v Evropské lize, dnes na Bazalech podepsal dvouletou smlouvu.

Štefan Pekár byl tři sezony v řadě spolehlivou gólovou značkou Spartaku Myjava – po přestupu z Ružomberoku v roce 2013 tady dal v úvodních dvou ročnících slovenské ligy po jedenácti gólech, v uplynulé sezoně přidal dalších pět branek. V podzimní části tohoto ročníku se trefil jednou, část sezony ale promarodil.

„Je to gólový hráč, což nejlépe dokazují jeho statistiky. Přál si ho i trenér Vlastimil Petržela a věříme, že Štefan se bude střelecky prosazovat také v Baníku. Nebyli jsme jediní, kdo měl o jeho služby zájem, tím více nás těší, že jsme dnes jednání dotáhli do cíle,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Štefan Pekár se v roce 2008 krátce mihl i v Mladé Boleslavi. Od roku 2009 má ke dnešnímu dni nastřádáno za Ružomberok a Myjavu 176 startů a 33 branek ve slovenské lize. V kvalifikaci Evropské ligy dal letos v červenci jeden gól i do sítě Admiry Wacker, ale Myjava nakonec těsně vypadla po výsledcích 1:1 a 2:3.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jiří
Fleišman
0
Viktor
Budinský
0
David
Buchta
0
Jakub
Pokorný
0
Ondřej
Kukučka
0
Daniel
Holzer
0
Jakub
Drozd
0
Gigli
Ndefe
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Ondřej
Šašinka
0
Filip
Kaloč
0
Tomáš
Zajíc
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Patrizio
Stronati
0
Radovan
Murin
0
Jan
Laštůvka
0
Jaroslav
Svozil
0
Adam
Jánoš
0
Jan
Juroška
0
Muhammed
Sanneh
0
Daniel
Tetour