pá 18.6.2021
A-tým

Baník získal Slováka Ladislava Almásiho

Baník přivítal první letní posilu. Kádr Ostravanů rozšířil dvaadvacetiletý slovenský útočník Ladislav Almási. Jeden z velkých talentů slovenského fotbalu posledních let do Baníku přestoupil z Ružomberoku, jarní část sezony strávil na hostování v ruském FK Achmat. Baník s hráčem uzavřel čtyřletý kontrakt.

Bez čtyř centimetrů dvoumetrový útočník Ladislav Almási začínal s fotbalem v Dunajské Stredě. Ještě v žákovském věku přestoupil do Senice, kde se si už v šestnácti letech připsal svůj první ligový start, a brzy, jako sedmnáctiletý, přidal i svůj první ligový gól.

Později se vrátil do Dunajské Stredy a přes Šamorín a Petržalku nakonec zamířil do MFK Ružomberok. V uplynulé sezoně se začal v Ružomberoku výrazně prosazovat, připsal si 14 startů a zaznamenal v nich šest gólů a tři asistence. V zimě odešel na hostování do ruského FK Achmat Groznyj, v jehož dresu nastoupil do osmi ligových zápasů.

Byl pravidelně členem slovenských mládežnických reprezentačních výběrů, v týmu U21 odehrál deset utkání a vstřelil v nich dva góly.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo takového hráče do Baníku přivést. Využili jsme toho, že ruský klub nemohl uplatnit na hráče opci a že Laco Almási měl zájem pokračovat v zahraničí. Proto jsme vstoupili do jednání s Ružomberokem a výsledkem je skutečnost, že Laco Almási je kmenovým hráčem Baníku,“ uvedl sportovní ředitel Alois Grussmann.
„Je to mladý a velmi perspektivní hráč s výbornou postavou a fyzickými parametry. Ideální prototyp moderního útočníka,“ doplnil Alois Grussmann.

Mladý slovenský útočník se podle svých slov dlouho nerozhodoval, zda nabídku Baníku přijmout, či nikoliv. „Vím, že Baník je jedním z tradičních velkých českých klubů. A že má výborné fanoušky, kteří jsou pro fotbal až fanaticky zapálení. To mám rád. Cítil jsem i zájem trenéra Smetany, nebylo opravdu o čem dlouze přemýšlet. Na Baník se těším,“ uvedl Ladislav Almási.

14
Petr
Jaroň
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
7
Šimon
Falta
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
32
Lukáš
Budínský
39
Dominik
Janošek
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
50
Ubong
Ekpai
4
Martin
Chlumecký