st 13.1.2021
A-tým

Baník získal Muhammeda Sanneha

Muhammed Sanneh bude na jaře oblékat dres Baníku. Klub se s hráčem i s estonským klubem Paide Linnameeskond dohodl na hráčově půlročním hostování v Baníku s možností následné opce.

Dvacetiletý pravý obránce Muhammed Sanneh, který má na kontě i jeden start za národní tým do dvaceti let, absolvoval v Baníku týdenní test. Představil se v obou přípravných utkáních, které Baník v lednu odehrál. A přesvědčil.

Ukázal své nesporné kvality a myslím si, že má Baníku rozhodně co dát. Věřím, že to na jaře potvrdí a že svou budoucnost s námi spojí i v dalších letech,“ řekl na konto rodáka z Gambie Alois Grussmann, sportovní ředitel FC Baník Ostrava.

Jsem velice rád, že jsme pro Muhammeda Sanneha našli možnost uplatnění v české lize a ještě k tomu v tak silném klubu, jakým je Baník,“ řekl hráčův manažer Daniel Smejkal, jemuž s výběrem hráče před rokem pomohla datová a analytická firma PPM Data Analytics. „Jsem přesvědčen, že je pro Baník velkou posilou, a to jak z hlediska momentální situace, tak také z hlediska perspektivy,“ dodal Daniel Smejkal.

Mladý Gambijec už má za sebou rychlou adaptaci v Ostravě a nezaskočily ho ani čerstvé přívaly sněhu. „Na podobné klima už jsem zvyklý z Estonska, kde jsem strávil několik roků. S aklimatizací není žádný problém. Samozřejmě se těším a chci pomoct Baníku k co nejlepším výsledkům. Už jsem slyšel i o skvělých fanoušcích, kteří tu jsou, a věřím, že je zažiju i přímo na stadionu,“ řekl Muhammed Sanneh.

13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
1
Martin
Hrubý
8
Srdjan
Plavšić
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri