st 13.1.2021
A-tým

Baník získal Muhammeda Sanneha

Muhammed Sanneh bude na jaře oblékat dres Baníku. Klub se s hráčem i s estonským klubem Paide Linnameeskond dohodl na hráčově půlročním hostování v Baníku s možností následné opce.

Dvacetiletý pravý obránce Muhammed Sanneh, který má na kontě i jeden start za národní tým do dvaceti let, absolvoval v Baníku týdenní test. Představil se v obou přípravných utkáních, které Baník v lednu odehrál. A přesvědčil.

Ukázal své nesporné kvality a myslím si, že má Baníku rozhodně co dát. Věřím, že to na jaře potvrdí a že svou budoucnost s námi spojí i v dalších letech,“ řekl na konto rodáka z Gambie Alois Grussmann, sportovní ředitel FC Baník Ostrava.

Jsem velice rád, že jsme pro Muhammeda Sanneha našli možnost uplatnění v české lize a ještě k tomu v tak silném klubu, jakým je Baník,“ řekl hráčův manažer Daniel Smejkal, jemuž s výběrem hráče před rokem pomohla datová a analytická firma PPM Data Analytics. „Jsem přesvědčen, že je pro Baník velkou posilou, a to jak z hlediska momentální situace, tak také z hlediska perspektivy,“ dodal Daniel Smejkal.

Mladý Gambijec už má za sebou rychlou adaptaci v Ostravě a nezaskočily ho ani čerstvé přívaly sněhu. „Na podobné klima už jsem zvyklý z Estonska, kde jsem strávil několik roků. S aklimatizací není žádný problém. Samozřejmě se těším a chci pomoct Baníku k co nejlepším výsledkům. Už jsem slyšel i o skvělých fanoušcích, kteří tu jsou, a věřím, že je zažiju i přímo na stadionu,“ řekl Muhammed Sanneh.

77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
33
Eldar
Šehić
4
Martin
Chlumecký
9
David
Buchta
26
Muhamed
Tijani
1
Martin
Hrubý
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
14
Petr
Jaroň
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
13
Daniel
Smékal
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný