út 27.8.2019
Aktuální zprávy

Baník získal Muhameda Tijaniho!

Velmi zajímavá posila pro Baník! Vedení ostravského klubu se podařilo zdárně dokončit jednání o možném příchodu devatenáctiletého nigerijského útočníka Muhameda Tijaniho. Talentovaný fotbalista, jenž hrál za nigerijskou reprezentaci na mistrovství světa dvacetiletých, se definitivně stává hráčem Baníku!

V Ostravě už to zná. Po určitou dobu působil v baníkovské devatenáctce. Ve chvíli, kdy mu vypršel amatérský status, stal se znovu hráčem mateřského Lion FC. A o hráče nastal boj. 

„Sportovní vedení mládežnického úseku Baníku si jeho kvalit cenilo natolik, že jsme se rozhodli do tohoto boje vstoupit. A i díky vstřícnému jednání agentury Czech Sport Consulting jsme nakonec našli řešení, které je dobré pro všechny strany a díky němuž jsme hráče získali,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava.

„Věřím, že se Muhamed Tijani v našich podmínkách definitivně aklimatizuje a že naplní potenciál, který v sobě má,“ uvedl Michal Bělák s tím, že první štací, v níž bude Tijani po přestupu do Baníku působit, bude druholigový Třinec. „Z hlediska kvality soutěže i týmu a hráčova herního vytížení je to aktuálně nejlepší možnost pro momentální zařazení. Věřím, že se v brzké době stane součástí A-týmu Baníku,“ doplnil sportovní ředitel Marek Jankulovski. 

22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
70
David
Fadairo
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
26
Filip
Blažek
12
Tomáš
Rigo
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
37
Matej
Madleňák
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
32
Paixao da Silva
Ewerton