pá 1.7.2016
A-tým

Baník získal Jakuba Pokorného

Talentovaný stoper české reprezentační dvacítky Jakub Pokorný je novým hráčem Baníku. Vedení klubu dnes doladilo poslední detaily jeho transferu ze Znojma a devatenáctiletý rodák z Višňového podepsal na Bazalech smlouvu na čtyři roky.

Baník ulovil jednoho z nejperspektivnějších středních obránců Fotbalové národní ligy, který už pod koučem Martinem Svědíkem oblékl i reprezentační dres české dvacítky. Vzhledem k tomu, že o Jakuba Pokorného stály i prvoligové kluby v čele s Libercem, nebyla jednání o jeho příchodu do Ostravy jednoduchá.

„Opravdu nebylo snadné ho získat, ale o to víc nás těší, že se nám to nakonec povedlo. Jakuba jsme měli v hledáčku dlouho, je to velice talentovaný stoper. My si navíc velmi vážíme toho, že on sám vyjádřil přání za Baník hrát, přestože o něj byl konkrétní zájem z první ligy,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Jakub Pokorný se k mužstvu připojí po víkendu a návratu baníkovců ze soustředění v Popradu. Do Baníku se těší. „Přiznám se, že Baník už od malého kluka sleduju. Hlavně díky fanouškům. Oni dělají atmosféru na fotbale, bez nich by to nebylo ono. Tohle byl pro mě celkem důležitý faktor. Láká mě, že budou, jak doufám, chodit ve velkém počtu a já si zahraju v super atmosféře,“ řekl Jakub Pokorný.

19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
12
Radovan
Murin
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
11
Nemanja
Kuzmanović