FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník získal Jakuba Pokorného

01.07.2016 | Redakce

Talentovaný stoper české reprezentační dvacítky Jakub Pokorný je novým hráčem Baníku. Vedení klubu dnes doladilo poslední detaily jeho transferu ze Znojma a devatenáctiletý rodák z Višňového podepsal na Bazalech smlouvu na čtyři roky.

Baník ulovil jednoho z nejperspektivnějších středních obránců Fotbalové národní ligy, který už pod koučem Martinem Svědíkem oblékl i reprezentační dres české dvacítky. Vzhledem k tomu, že o Jakuba Pokorného stály i prvoligové kluby v čele s Libercem, nebyla jednání o jeho příchodu do Ostravy jednoduchá.

„Opravdu nebylo snadné ho získat, ale o to víc nás těší, že se nám to nakonec povedlo. Jakuba jsme měli v hledáčku dlouho, je to velice talentovaný stoper. My si navíc velmi vážíme toho, že on sám vyjádřil přání za Baník hrát, přestože o něj byl konkrétní zájem z první ligy,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Jakub Pokorný se k mužstvu připojí po víkendu a návratu baníkovců ze soustředění v Popradu. Do Baníku se těší. „Přiznám se, že Baník už od malého kluka sleduju. Hlavně díky fanouškům. Oni dělají atmosféru na fotbale, bez nich by to nebylo ono. Tohle byl pro mě celkem důležitý faktor. Láká mě, že budou, jak doufám, chodit ve velkém počtu a já si zahraju v super atmosféře,“ řekl Jakub Pokorný.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA