FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Baník zatím pokračuje v tréninku

13.03.2020 | Redakce

Přestože FORTUNA:LIGA je prozatím na neurčito přerušena, na přípravě Baníku se nic podstatného nemění. Chybí pochopitelně jen zápasy.

Ještě ve čtvrtek dopoledne měl Baník trénink zaměřený na sobotní utkání v Příbrami, po obědě už ale přišlo vyhlášení nouzového stavu, které pozastavilo jarní část nejvyšší soutěže.

“Člověk si uvědomí, že fotbal není středem světa a jsou důležitější věci. A je určitě důležitější, aby se teď šíření koronaviru eliminovalo a život se zase mohl pomalu vrátit do normálu. Bereme to jako fakt. Asi by každý raději hrál, ale vnímáme souvislosti a současná opatření považujeme za podstatnější,” řekl trenér Luboš Kozel, který se svým trenérským týmem naplánoval hráčům na nejbližší období v podstatě standardní režim logicky s výjimkou zápasů.

“Reagujeme průběžně na dostupné informace. Zatím je pro nás určující to, že do třiceti lidí může být skupina pohromadě, což pro nás znamená, že pokračujeme ve standardním režimu a celý tým trénuje pohromadě,” vysvětlil kouč Baníku.

Tým je až na zraněné Martina Filla a Adama Jánoše zdráv. “Máme standardní lékařské zabezpečení a samozřejmě na hráče apelujeme, aby více dbali na desinfekci a hygienu a eliminovali případná rizika,” podotkl Luboš Kozel.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA