st 11.4.2018
Aktuální zprávy

Baník založil nadační fond na podporu mládeže

Finanční podpora rozvoje a výchovy mládeže v klubu. To jsou hlavní body, na které cílí nově založený Nadační fond Baník. V jejím čele stanula jedna z legend Baníku René Bolf a do správní rady zasednou i další bývalé klubové hvězdy Václav Daněk a Radek Slončík.

Dalo by se s trochou nadsázky říct, že do vínku dostala nedávné povzbudivé vítězství čtrnáctky nad Bayernem Mnichov 4:1 či fantastický pětigólový počin Vojtěcha Wojatschkeho v dresu reprezentační šestnáctky. Rozvoj mládeže je však během na dlouhou trať, v němž ho má ještě více podpořit právě nový nadační fond.

"V souvislosti s přestavbou klubu jsem byl stále častěji dotazován ze strany jednotlivců i firem na možnost zapojit se do obrody Baníku a finančně ji podpořit. Jsem za to rád a právě založený nadační fond je, myslím, vhodným nástrojem, jak velkou baníkovskou rodinu ještě více stmelit," vysvětlil majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec.

Cílem nového nadačního fondu je podle něj pomoci financovat především mládežnické klubové projekty a konkrétní mladé hráče. Ale nejen to. "Počítáme také s projekty na zkvalitňování sportovní a školní infrastruktury, s projekty na podporu vědy, výzkumu a inovací a chceme se také více postarat o popularizaci fotbalu a značky Baník mezi mládeží," prohlásil René Bolf, který byl jmenován předsedou správní rady nadace.

Baník do startu nadačního fondu vložil 500 tisíc korun. "Byli bychom velmi zavázáni a vděčni, kdyby kromě našich darů postupně tvořily příjmy nadačního fondu také dary fyzických a právnických osob," řekl Václav Brabec.

Vedle Reného Bolfa budou na efektivní a transparentní využití finančních darů Nadačního fondu dohlížet také další bývalí hráči a osobnosti klubu jako Václav Daněk nebo Radek Slončík, kteří usednou v šestičlenné správní radě nadace.

Její zrod s potěšením kvitují i fanoušci sdružení ve spolku Baník Baníku. "Vznik nadace na podporu mládeže nás velmi těší. Kde jinde také investovat čas a prostředky, když ne do malých nadějí pro lepší budoucnost klubu? Pevně věříme, že se tímto krokem otevírají další možnosti spolupráce a participace fanoušků na chodu klubu,“ uvedl za spolek Baník Baníku z.s. Peter Hurban.

20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma