st 11.4.2018
Aktuální zprávy

Baník založil nadační fond na podporu mládeže

Finanční podpora rozvoje a výchovy mládeže v klubu. To jsou hlavní body, na které cílí nově založený Nadační fond Baník. V jejím čele stanula jedna z legend Baníku René Bolf a do správní rady zasednou i další bývalé klubové hvězdy Václav Daněk a Radek Slončík.

Dalo by se s trochou nadsázky říct, že do vínku dostala nedávné povzbudivé vítězství čtrnáctky nad Bayernem Mnichov 4:1 či fantastický pětigólový počin Vojtěcha Wojatschkeho v dresu reprezentační šestnáctky. Rozvoj mládeže je však během na dlouhou trať, v němž ho má ještě více podpořit právě nový nadační fond.

"V souvislosti s přestavbou klubu jsem byl stále častěji dotazován ze strany jednotlivců i firem na možnost zapojit se do obrody Baníku a finančně ji podpořit. Jsem za to rád a právě založený nadační fond je, myslím, vhodným nástrojem, jak velkou baníkovskou rodinu ještě více stmelit," vysvětlil majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec.

Cílem nového nadačního fondu je podle něj pomoci financovat především mládežnické klubové projekty a konkrétní mladé hráče. Ale nejen to. "Počítáme také s projekty na zkvalitňování sportovní a školní infrastruktury, s projekty na podporu vědy, výzkumu a inovací a chceme se také více postarat o popularizaci fotbalu a značky Baník mezi mládeží," prohlásil René Bolf, který byl jmenován předsedou správní rady nadace.

Baník do startu nadačního fondu vložil 500 tisíc korun. "Byli bychom velmi zavázáni a vděčni, kdyby kromě našich darů postupně tvořily příjmy nadačního fondu také dary fyzických a právnických osob," řekl Václav Brabec.

Vedle Reného Bolfa budou na efektivní a transparentní využití finančních darů Nadačního fondu dohlížet také další bývalí hráči a osobnosti klubu jako Václav Daněk nebo Radek Slončík, kteří usednou v šestičlenné správní radě nadace.

Její zrod s potěšením kvitují i fanoušci sdružení ve spolku Baník Baníku. "Vznik nadace na podporu mládeže nás velmi těší. Kde jinde také investovat čas a prostředky, když ne do malých nadějí pro lepší budoucnost klubu? Pevně věříme, že se tímto krokem otevírají další možnosti spolupráce a participace fanoušků na chodu klubu,“ uvedl za spolek Baník Baníku z.s. Peter Hurban.

11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
0
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný