po 20.6.2016
A-tým

Baník zahájil přípravu na novou sezonu

Je to tu. Baník se po pětitýdenní dovolené dnes znovu sešel na Bazalech a kouč Vlastimil Petržela svoje ovečky i v nevlídném počasí vypustil na první trénink.

Na úvodní fázi se hlásil kompletní trojlístek slovenských posil: Martin Dobrotka, Lukáš Lupták a Marek Hlinka. Nových tváří však bylo více. Z hostování v Třinci se vrátil Marek Szotkowski a na testy se přijeli ukázat estonský stoper Mikk Reintam (naposledy Třinec), slovenský útočník Filip Ďuriš (NK Zavrč), chorvatský záložník Darijo Krišto (Frýdek-Místek), obránce Radim Michálek (Zlín) a útočník Josef Čtvrtníček (Sandecja Nowy Sacz), který už na Bazalech v mládí působil.

„Je to klasická zkouška. Časově to není ohraničené, záleží na tom, jak se ti kluci budou líbit Vlastovi Petrželovi. Může to trvat třeba dva dny i týden,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Z devatenáctky povýšili také záložník Jakub Malý a útočník Mário Telnar, který se k týmu připojí společně s Ondřejem Šašinkou až v úterý po návratu z turnaje reprezentační osmnáctky v Portugalsku. Stejně tak brankář František Chmiel, který se s devatenáctkou vrací z Panda Cupu v Číně. V úterý z Brazílie na Bazaly dorazí Dyjan Carlos De Azevedo, patrně až ve středu Luka Lučić.

Z jarního kádru už chyběli Hrubý, Dostál, Červenka (návrat do Slavie), Lásik (návrat do Slovanu), Vraštil (návrat do Mladé Boleslavi), Ondřej Sukup má souhlas klubu k jednání o angažmá v Bulharsku.

30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
13
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja