FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Baník zahájil přípravu

27.07.2020 | Redakce

Baníkovci dnes zahájili letní přípravu. Tým pod vedením trenéra Luboše Kozla absolvoval první tréninkovou jednotku na Bazalech, kde se bude připravovat i v dalších dnech.

Aktuální kádr čítá 28 hráčů. Jsou v něm obě nové posily ze Slovácka: Tomáš Zajíc a Jan Juroška, a pak hráči, kteří se do Ostravy vracejí z hostování – Denis Granečný (České Budějovice), Ondřej Chvěja (Vítkovice), Oleksander Azackij (Zlín) a Muhamed Tijani (Karviná), jenž by se ale měl k celku připojit později v průběhu týdne. Kádr navíc rozšířil i čtvrtý gólman Radovan Murin z béčka.

Na soupisce už naopak nejsou Milan Baroš, který ukončil kariéru, Václav Procházka, jemuž skončila smlouva, a Robert Hrubý odešel na hostování do Jablonce.

První přátelská utkání čekají baníkovce na Slovensku. V pátek od 19:00 se představí v Nitře, v sobotu od 10:00 ve Zlatých Moravcích.


AKTUÁLNÍ KÁDR

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž, Radovan Murin

Obránci: Martin Fillo, Jan Juroška, Jiří Fleišman, Jakub Pokorný, Oleksander Azackij, Patrizio Stronati, Denis Granečný, Jaroslav Svozil

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Jakub Drozd, Daniel Holzer, Adam Jánoš, Ondřej Chvěja, Milan Jirásek, Filip Kaloč, Milan Lalkovič, Roman Potočný, Rudolf Reiter

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka, Tomáš Zajíc, Muhamed Tijani

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA