po 27.7.2020
A-tým

Baník zahájil přípravu

Baníkovci dnes zahájili letní přípravu. Tým pod vedením trenéra Luboše Kozla absolvoval první tréninkovou jednotku na Bazalech, kde se bude připravovat i v dalších dnech.

Aktuální kádr čítá 28 hráčů. Jsou v něm obě nové posily ze Slovácka: Tomáš Zajíc a Jan Juroška, a pak hráči, kteří se do Ostravy vracejí z hostování – Denis Granečný (České Budějovice), Ondřej Chvěja (Vítkovice), Oleksander Azackij (Zlín) a Muhamed Tijani (Karviná), jenž by se ale měl k celku připojit později v průběhu týdne. Kádr navíc rozšířil i čtvrtý gólman Radovan Murin z béčka.

Na soupisce už naopak nejsou Milan Baroš, který ukončil kariéru, Václav Procházka, jemuž skončila smlouva, a Robert Hrubý odešel na hostování do Jablonce.

První přátelská utkání čekají baníkovce na Slovensku. V pátek od 19:00 se představí v Nitře, v sobotu od 10:00 ve Zlatých Moravcích.


AKTUÁLNÍ KÁDR

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž, Radovan Murin

Obránci: Martin Fillo, Jan Juroška, Jiří Fleišman, Jakub Pokorný, Oleksander Azackij, Patrizio Stronati, Denis Granečný, Jaroslav Svozil

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Jakub Drozd, Daniel Holzer, Adam Jánoš, Ondřej Chvěja, Milan Jirásek, Filip Kaloč, Milan Lalkovič, Roman Potočný, Rudolf Reiter

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka, Tomáš Zajíc, Muhamed Tijani

33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský